• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šylant orams daugelis sodo entuziastų vėl grįžta prie savo mėgstamo užsiėmimo – augalų auginimo. Tačiau, kaip ir kasmet, kyla iššūkių kovojant su įvairiais kenkėjais. Vienas iš labiausiai paplitusių ir sunkiai kontroliuojamų – šliužai.

Šylant orams daugelis sodo entuziastų vėl grįžta prie savo mėgstamo užsiėmimo – augalų auginimo. Tačiau, kaip ir kasmet, kyla iššūkių kovojant su įvairiais kenkėjais. Vienas iš labiausiai paplitusių ir sunkiai kontroliuojamų – šliužai.

REKLAMA

Jackas Stooksas, buvęs karaliaus Karolio III sodininkas, kuris daugiau nei 20 metų dirbo karališkosios rezidencijos soduose, pasidalijo paprastu, tačiau veiksmingu metodu, kaip apsaugoti augalus nuo šliužų, rašoma express.co.uk.

Kaip atsikratyti šliužų?

„Varinė juostelė aplink augalus yra vienas efektyviausių būdų, kaip juos apsaugoti“, – teigia Jackas.

Jis paaiškina, kad šliužai nešliaužia per varį, nes šis metalas sukelia jiems šoką, todėl tai tampa natūraliu barjeru. Juostelę galite dėti tiesiai ant vazono arba patiesti aplink augalus.

Be varinės juostelės, Jackas rekomenduoja ir seniai išbandytus metodus, kaip kovoti su šliužais. Vienas iš jų – naudoti daržovių lapus.

„Briuselio kopūstų, kopūstų ar žiedinių kopūstų lapai puikiai tinka kaip natūralios gaudyklės. Svarbu uždėti kažką tvirto ant viršaus, kad lapai nesubyrėtų ir kasdien tikrinti, nes tikrai juose rasite šliužus“, – pataria sodininkas.

Jis teigia, kad kasdien tikrinant, galite lengvai surinkti daugybę šliužų ir perkelti juos į kitą vietą. Kitas efektyvus metodas – naminiai spąstai su alumi.

„Šliužai mėgsta mielių kvapą, todėl jie labai dažnai patenka į alaus spąstus. Tiesiog pripilkite alaus į nedidelius puodelius ar padėklus ir palikite juos sode. Šliužai, sekdami kvapą, pateks į skystį ir įkris į spąstus“, – pataria Jackas.

REKLAMA
REKLAMA

Granules nuo šliužų naudoja ne visi

Jackas taip pat paminėjo granules nuo šliužų, kurios yra veiksmingos, tačiau ne visiems sodininkams toks kovos su šliužais būdas tinka.

„Daugelis žmonių vengia jų, nes jos gali turėti neigiamą poveikį kitiems gyvūnams arba jei po sodą laksto naminiai gyvūnai“, – paaiškina buvęs karališkasis sodininkas.

REKLAMA

Nepaisant to, šios granulės lieka vienu iš veiksmingiausių metodų, ypač kai kiti būdai nepasiteisina. Jackas pabrėžia, kad geriausia kovoti su šliužais derinant kelis metodus ir išbandyti, kuris geriausiai veikia jūsų sode.

„Sodo priežiūra – tai nuolatinis eksperimentavimas ir mokymasis, kaip prisitaikyti prie kintančių sąlygų. Kuo daugiau metodų išbandysite, tuo tiksliau galėsite pritaikyti juos pagal savo poreikius“, – teigia ekspertas.

Taigi, jei šiemet susidūrėte su šliužais, išbandykite šiuos patarimus, kurie ne tik padės apsaugoti jūsų augalus, bet ir padės palaikyti tvarką sode.

REKLAMA
antys begikes. Karalius kaip suprantu neisgali, tai gal kas nors jam gali padovanoti. Musu zmones nera tokie turtyingi, kad vario juosteles karpytu ir detu palei tvoras.
Heriausias budas tai, kad butu kurmiai, cia asmenys kur sunaikina po to gauna sliuzus ir baisius vabalus. Nelieskit gamtos visad gerai jei atsiras kurmis kiti gyvunai. Ivairus grauzikai lauko, darykit, kad sodas butu juo ivairesnis.
Koks panašus sodininkas į patį karalių nuotraukoje
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų