Didelis cholesterolio kiekis yra dažnai siejamas su širdies ir kraujagyslių ligomis. Šios ligos atsiranda, kai riebalų-lipidų medžiagos, vadinamos cholesteroliu, kiekis organizme yra per didelis.
Profesionali šefė Lisa Marley papasakojo, kokį sūrį geriausia rinktis turintiems per didelį cholesterolio kiekį, rašo express.co.uk.
Augalinis sūris
Lisa sako, kad žmonėms, turintiems didelį cholesterolio kiekį, geriausiai tinka ne iš pieno pagamintas sūris ‒ ji rekomenduoja augalinį sūrį. Lisa rašo, kad nors tradicinis sūris gali būti skanus, jis yra ypač riebus. Daug riebalų turintis maistas yra vienas iš pagrindinių didelio cholesterolio kiekio ir širdies ligų kaltininkų.
Lisa sako: „Daugelyje augalinės kilmės sūrių yra maistinių mielių, kuriose yra daug vitamino B12, kuris yra būtinas sveikai nervų sistemai.
Sūris daugiausia gaminamas iš riešutų, tokių kaip anakardžiai, kuriuose gausu skaidulų ir širdžiai naudingų riebalų. Augalinis sūris turi daug sočiųjų riebalų, tačiau jame nėra natūralaus cholesterolio, kuris daugiausia gaunamas iš gyvūninės kilmės riebalų“.
Lisa pridūrė: „100 g pieno čederio yra apie 33,1 g riebalų, iš kurių du trečdaliai yra sočiųjų. Augaliniame sūryje, pagamintame su kokosų aliejumi, gali būti daug riebalų, bet taip pat daug vidutinės grandinės riebalų rūgščių, kurios rečiau kaupiasi organizme riebalų pavidalu.
Kai kuriuose pieno pagrindu pagamintuose sūriuose yra augimo hormonų, o valgydami augalinį sūrį tuo nerizikuojate.
Augalinis sūris taip pat nėra toksiškas, jame nėra bakterijų, transriebalų ar cholesterolio“. Apie tai, kuris augalinis sūris buvo geriausias aukštam cholesterolio kiekiui gydyti, Lisa sakė: „Geriausias augalinis sūris, jei nerimaujate dėl didelio cholesterolio kiekio, yra sūris, pagamintas iš sojos ir jis padės sumažinti MTL cholesterolio kiekį kraujyje.“
Kaip sumažinti cholesterolio kiekį
Cholesterolio kiekį galima sumažinti keliais būdais, įskaitant gyvenimo būdo pokyčius, tokius kaip subalansuota mityba ir reguliari mankšta.
NHS rekomenduoja bent 150 minučių (dvi su puse valandos) vidutinio sunkumo ar intensyvios mankštos per savaitę. Tačiau jei tai nepavyksta, gali būti bandoma vartoti vaistus, statinus, kurie mažina kepenyse gaminamo cholesterolio kiekį.