- Gerkite daugiau vandens. Vanduo padeda drėkinti burnos gleivinę, skatinti audinių regeneraciją, „išplauti“ mikrobus. Gerti pakankamai vandens yra labai svarbu, kitaip organizmas gali netekti pavojingo kiekio skysčių. Dehidratacija greičiau išsivysto vaikams, tad jei burnos opelių turi vaikas, labai svarbu stebėti, kad jis gertų pakankamai skysčių. Jei geriant iš stiklinės kyla diskomfortas, tuomet galima pamėginti skysčius vartoti per šiaudelį. Skysčiai neturėtų būti per šalti ar per karšti. Geriausia, kai jie šiek tiek vėsūs – tuomet lengvai malšinamas ir dėl opelių kylantis skausmas bei uždegimas.
- Valgykite švelnesnį, minkštesnį ir vitaminingesnį maistą. Puikus pavyzdys – trinta daržovių sriuba ar švelnus bananinis špinatų kokteilis. Tik maistas jokiais būdais negali būti per karštas ar gausiai prieskuoniuotas, kitaip burnos opelių gijimas gali užtrukti ilgiau.
- Dažniau skalaukite burną švelnių dezinfekuojančių savybių turinčiais tirpalais. Puikiai tiks nestiprus druskos tirpalas, chlorheksidino tirpalas ir pan. Vaistinėse galima įsigyti ir augalinių skalavimams skirtų priemonių – jos veiksmingai sutraukia gleivinę, stabdo dantenų kraujavimą, mažina skausmą ir antrinės infekcijos išsivystymo tikimybę.
- Kruopščiai, bet švelniai rūpinkitės burnos higiena. Pakeiskite dantų šepetėlį nauju ir minkštesniu variantu. Jei dantų pasta ar skalavimo skystis dirgina pažeistą burnos gleivinę, tuomet įsigykite švelnesnių priemonių, kurių sudėtyje nėra SLS (natrio laurilsulfato) ir alkoholio. Nepamirškite – burnos higiena šiuo atveju tik dar svarbesnė.
- Jei skausmas gana stiprus, tuomet galima išgerti nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pavyzdžiui, ibuprofeno. Žinoma, dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.
- Jei burnos opelė ar opelės negyja ilgiau kaip 2 savaites, tuomet reikėtų kreiptis į gydytoją. Gali būti, kad reikia priešgrybelinių, priešvirusinių ar antibakterinių vaistų tam, kad būtų pašalinta tikroji burnos opelių susiformavimo priežastis. Apskritai, burnos opelių gydymas pirmiausiai priklauso nuo to, kokios priežastys jas sukėlė. Ilgesnį laiką negyjanti opelė gali būti ir burnos vėžio pranašas, tad visuomet geriau pasitarti su gydytoju nei laukti ir delsti, kol situacija tik dar labiau pablogės.
- Rūpinkitės savo sveikata ir nelaukite dienos, kai gali būti per vėlu jau bet kokiam gydymui.