REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Kalėdų belaukiant apie tradicijas, prisiminimus iš vaikystės, dovanas pasakoja choreografė Agnija Šeiko, kompozitorė, komunikacijos specialistė Žemyna Žymantaitė, dainininkė Agnė Sabulytė, japonų prevencinės medicinos ekspertė Erika Stankevičiūtė. 

Kalėdų belaukiant apie tradicijas, prisiminimus iš vaikystės, dovanas pasakoja choreografė Agnija Šeiko, kompozitorė, komunikacijos specialistė Žemyna Žymantaitė, dainininkė Agnė Sabulytė, japonų prevencinės medicinos ekspertė Erika Stankevičiūtė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kūčių tradicijos 

„Kalėdos – tai Kūčių stalas, lietuviškumu pulsuojanti tradicija”, – sako choreografė, Šeiko šokio teatro meno vadovė, Auksinio scenos kryžiaus laureatė, 2019 metais Lietuvos šiuolaikinio šokio asociacijos išrinkta „Metų choreografe” Agnija Šeiko. „Kol dukra tokio amžiaus, kad tiki Kalėdų seneliu, labai smagus laukimo ir dovanojimo žaidimas. Kaip ir mano mama – Kūčių naktį ji visada perdėliodavo mano žaislus, sukurdama man stebuklą, kuriuo nuoširdžiai tikėjau, taip dabar dukrai kuriame šį stebuklą ir mes. Ji tikrai tiki, kad pieną išgeria senelio elniai ir žaislai šokius organizuoja. Sūnus, įžengęs į paauglystės periodą, pats visai entuziastingai pasijungia į nykštukų gretas”, – dalinasi savo šeimos tradicijomis Agnija Šeiko. Moteris pasakoja, jog stengdamasi išvengti ilgų sėdėjimų prie stalų Kalėdų dieną sugalvoja išvykas, žygius į miškus ir prisipažįsta, kad jai Kalėdos savyje turi ir liūdesio: „Nors man Kalėdos savyje turi ir kažkokio liūdesio. Jis šviesus, tačiau tas nenumaldomas laiko rato sukimasis veikia labai dramatiškai”. 

REKLAMA

Tikėkime stebuklais 

Kompozitorei, komunikacijos specialistei Žemynai Žymantaitei Kalėdos yra prisiminimai ir jų kūrimas. „Prisimenu Kalėdų rytą. Pasiilgau to jausmo, kai adrenalino pliūpsnis pažadina vos prašvitus ryte. Bėgdavome prie eglės ir radus Kalėdų Senelio dovanas, namai prisipildydavo aštrių džiaugsmo ir nuostabos garsų. O dabar, turėdama savo vaikų, galiu juos vėl girdėti”, – pasakoja Žemyna Žymantaitė. Visiems Lietuvos žmonėms moteris linkis meilės gyvenimui, tikėjimo stebuklais, sakydamas, kad kas daugiau juos gali sukurti, nei mes patys. 

REKLAMA
REKLAMA

Dovanokime šiltą žodį ar muzikinį sveikinimą 

Dainininkė Agnė Sabulytė gruodžio mėnesį pristačiusi su violončelistu Justu Kulikausku savo pirmąją Kalėdų dainą, kviečiančią dovanoti vienas kitam dainas, siųsti laiškus, prisimena vaikystės Kalėdas, kuomet ryto laukimas, nekantraujant išvysti dovanas, visą Kūčių naktį paversdavo stebuklinga. „Su seneliais Kalėdaičio dalinimasis, vakarinės piemenėlių mišios, girgždantis sniegas Kauno senamiesčio gatvelėmis grįžtant namo, kalėdinės giesmės, kvepiantys išskirtiniai kūčių patiekalai, paliekant lėkštelę per naktį jau išėjusiems, – tie visi prisiminimai tarsi dėlioja tam tikrus etapus, kai mes laukiame stebuklų ir kai ateina metas kurti juos patiems. Arba, kai stebuklas įvyksta kiekvieno mūsų širdyje”, – kalba Agnė Sabulytė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dainininkė pasakoja, jog šiek tiek paaugusi, labai norėdavo nustebinti dovanėlėmis tėvus ir sesę, ruošdavo rankų darbo įvairias dovanas, kam ir šiandien teikia pirmenybę. „Dabar stebuklą stengiuosi kurti savo vaikams, galbūt ne dovanas sureikšminant, o patį laukimą, laiškų su svajonėmis rašymą, tikėjimą, kad vyksta stebuklai. Žinoma, pasimeldžiant už tuos, kurie anapilin, prisimenant tuos, kurie vieniši sėda prie Kūčių stalo, apkabinant šiltu žodžiu ar muzikiniu sveikinimu tuos, kam to labiausiai reikia ar kam tu jauti, kad nori padovanoti”, – pasakoja Agnė Sabulytė. 

REKLAMA

Ką linkėsime vieni kitiems? 

Japonų prevencinės medicinos ekspertė, „Beža Familia“ grožio namų prezidentė Erika Stankevičiūtė viena pagrindinių dovanų, kurią mes galime padovanoti per šias Kalėdas vienas kitam įvardina pokalbį: „Pagalvokime, kokių metų mes linkėsime vieni kitiems. Man labai patinka prisiminti, kaip tėtis kiekvienais metais atsisėsdavo ir įvardindavo, kokius mus matė per šiuos metus, nes kartais mes patys nemokame to padaryti“, – kalba Erika Stankevičiūtė. 

Kadangi moters vienas gyvenimo įkvėpimų ir darbo partnerių yra šalis Japonija, tai ir apie Kalėdas ji mielai pasakoja ieškodama sintezės su šios šalies kultūra. „Japonai dovanoja kuklias dovanas. Labai svarbu su kokia mintimi ir kokia intencija dovanojama, kokios išvados padaromos einant iš vieno etapo į kitą, su kokia vidine dvasine būsena einama į Kalėdas. Juk Kalėdos – tai gimimo šventė, ir mūsų kiekvieno tikslas galėtų būti gimti iš naujo. Visi atributai - tik priemonė pajusti ir įgyvendinti tai“, - pasakoja Erika Stankevičiūtė. Verslininkė sakė, kad Japonija visados buvusi sunkaus darbo, darbščių žmonių šalis. Naujiems metams vaikams populiaru dovanoti pinigus, kad jie žinotų jų vertę. 

„Kalėdos Japonijoje – įsimylėjėlių šventė. Meilės šventė. Poros susikabinusios vaikšto po miestą, švenčia meilės dieną. Visas pasaulis, kokia bebūtų religija, per Kalėdas švenčia meilę, meilę sau, meilę artimam, meilę pasauliui, meilę gamtai“, – linkėdama jaukių ir gražių švenčių pasakoja Erika Stankevičiūtė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų