Žmogaus organizmui labai svarbūs yra vitaminai, nes savarankiškai organizmas jų negali pasigaminti. Patys efektyviausi vitaminai yra gaunami iš gamtos su valgomu maistu, todėl fitoterapeutas J. Ruolia pataria pasinaudoti jo kasdien naudojamu patarimu.
„Mano niuansai yra visos žalios lapinės daržovės susmulkintos mikseriu. Reikėtų tokio mišinio bent šaukštą per dieną suvalgyti. Čia yra ir svogūnų laiškai, ir petražolės, ir salierų stiebai, ir gelsvės.
Labai gerai būtų sergant prostatos vėžiu petražolės. Kol dar neužšalę, galima iš sodo prisikasi petražolių, pamerkti ant palangės, o vėliau pasodinti į žemę. Taip turėsite visą žiemą žalių petražolių. Per dieną susmulkinkite 2-3 šakeles ir suvalgykite. Prašymas visiems žaliavalgiams ir baltavalgiams, visus augalus, ar želmenis, reikėtų susmulkinti“, – sako jis.
Kodėl žoleles reikia smulkiai susmulkinti, o ne valgyti iškart? Kramtydamas žmogus sutraiško žymiai mažiau ląstelių nei smulkinant, todėl valgant tokios konsistencijos žalumynus įsisavina dar daugiau vitaminų.
Visgi fitoterapeutas pataria nepersistengti su daigintais grūdais, nes jie gali atnešti ir bėdos:
„Juose yra dvi medžiagos – giberilinai ir auksinai. Keista labai, kad auksinai slopina vėžį, o giberilinai skatina. Reikėtų labai saikingai ir atsargiai su daigintais grūdais, jų galima suvalgyti tik šaukštą per parą ir nedaugiau“, – sako jis.
J. Ruolia priduria, kad kiekvieną kartą valgant reikia turėti omenyje, kad kiekvieną kąsnį mėsos turėtų lydėti ir kąsnis daržovių – pomidorų, agurkų, kopūstų ar bet kurių, kurias tik mėgsta žmogus.
Atkreipkite dėmesį į tai
Fitoterapeutas pataria namuose pasidaryti ir mišinį, kuris padės pagerinti kraują:
„Pusę litro alyvuogių aliejaus sumaišykite su 100 ml šaltalankių aliejaus. Gerai suplakite ir kasdien gerkite po šaukštelį. Tai labai gera statybinė medžiaga, jeigu kraujyje mažai statybinių medžiagų.
Gerai tinka ir bičių duonelė arba žiedadulkės po šaukštą ar su per dieną. Taip aprūpinsite organizmą kraujo statybinėmis medžiagomis“, –nurodo gydytojas.
Taip J. Ruolia nurodo, kad labai svarbu pasirūpinti papildoma organizmo apsauga, jeigu jūsų mama ar tėtis sirgo vėžiu. Tereikia įsigyti tik vienos rūšies kokybiškų vitaminų, kurie būtų pagaminti natūraliu pagrindu.
„Jeigu sirgote vėžiu, ar sirgo mama, tėtis, visada turite sekti imunitetą. Imunitetui labai tinka selenas. Mergaitėms panašioms į mamą arba berniukams panašiems į tėtį būtinai reikia bent 100 mg per dieną jo suvartoti. Selenas dalyvauja antioksidantų gamyboje, taip kaip geležis hemoglobino gamyboje. Selenas vėžio profilaktikoje labai svarbus“, – nurodo jis.
Fitoterapeutas pataria nusipirkti ir seilių pH matuoklį bei pasimatuoti, koks šarmingumo lygis yra organizme.
„Reikia pažiūrėti ar seilių šarmingumas yra 7 ar 6, ar 5. Jeigu yra 7, vadinasi gerai – organizmas gauna ir reikiamą skysčių kiekį, ir organizme nėra užrūgštėjimo. Sergant vėžių būna labai didelis užrūgštėjimas.
Vėžio neatsiradimui, nepasikartojimui svarbu nusipirkti vaistinėje seilių ar šlapimo pH matuoklį. Jeigu pH yra 6 ir daugiau, viskas gerai, jeigu yra 5,5 pH – yra labai didelis užrūgštėjimas. Labai padeda druskingas mineralinis vanduo“, – sako J. Ruolia.