Praėjusios dienos likučiai daugeliui yra išsigelbėjimas, o po švenčių likučių lieka dar daugiau nei įprastą dieną, tačiau viena ekspertė atskleidė, ko negalima šildyti mikrobangų krosnelėje, nes tai gali kelti pavojų sveikatai, rašo nypost.com.
Nešildykite šių produktų mikrobangų krosnelėje
Špinatai
Pasak dietologės Harini Balos, špinatai turi nitratų, kurių kiekis, kaip rodo tyrimai, didėja juos termiškai apdorojant. Esant aukštai temperatūrai – pavyzdžiui, pakartotinai šildant lapines daržoves mikrobangų krosnelėje – nitratai virsta nitrozaminais, junginiais, susijusiais su vėžio rizika.
„Prašau, nešildykite špinatų pakartotinai, tiesiog valgykite juos iškart po paruošimo“, – ragino Bala savo „TikTok“ vaizdo įraše, sulaukusiame daugiau nei 149 tūkst. peržiūrų. Ji tvirtino, kad pašildžius šias daržoves susidarantys junginiai yra „toksiški.“
Arbata
Pakartotinai šildant arbatą, jos antioksidacinės savybės suyra, o taninų kiekis, suteikiantis kartų skonį, padidėja. H. Bala taip pat teigė, kad prieš tai buvusi ramybės būsenoje bakterija arbatoje gali suaktyvėti šildant, keldama riziką vartotojų sveikatai.
Ryžiai
Su ryžiais viskas šiek tiek kitaip. Anot H. Balos, krakmolas ryžiuose lieka toks pats, jei jie laikomi sandariame inde šaldytuve apie dvi valandas nuo jų paruošimo.
Jei palauksite ilgiau nei dvi valandas prieš juos sudėdami į šaldytuvą, kyla pavojus, kad maiste ims daugintis pavojingos bakterijos.
„Bet jei gaminate ryžius ryte, o į šaldytuvą įdedate tik vakare ir kitą dieną juos pašildote mikrobangų krosnelėje, yra didelė Bacillus cereus bakterijos atsiradimo tikimybė“, – perspėjo ji.
Bacillus cereus – tai bakterijų rūšis, kuri dažniausiai paveikia krakmolingus produktus ir sukelia maisto apsinuodijimą, dažnai vadinamą „keptų ryžių sindromu“. Ši rimta liga retais atvejais gali baigtis mirtimi.
JAV Maisto ir vaistų administracijos duomenimis, Bacillus cereus bakterijų sukelto apsinuodijimo atvejų skaičius siekia apie 63 400 per metus.
Simptomai paprastai apima pilvo spazmus, pykinimą, vėmimą, viduriavimą ir karščiavimą.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!