Nors kai kurie kūno pokyčiai gali nereikšti nieko rimto ir dėl jų daugelis nė nesijaudina, kartais jie gali būti pavojingų sveikatos būklių požymis, rašo express.co.uk.
Gydytoja Natasha Fernando išdavė tris simptomus, kurių niekada neturėtumėte ignoruoti. Ji sakė:
„Savo kasdienybėje dažnai neatkreipiame dėmesio į pasireiškiančius simptomus, tačiau yra simptomų, kurie gali būti kažko rimtesnio požymis ir į juos nereikėtų numoti ranka.“
Pernelyg didelis prakaitavimas
Daugiau nei įprastai prakaituojama ne tik dėl karšto oro: „Pernelyg didelį prakaitavimą gali sukelti nerimas, menopauzė, vaistai, mažas cukraus kiekis kraujyje ir alkoholio vartojimas.
Tačiau svarbu pasitikrinti, jei prakaituojama dėl neaiškios priežasties, nes tai gali būti tokių ligų, kaip diabetas, skydliaukės problemų ir nervų sistemos sutrikimų simptomas.
Naktinį prakaitavimą taip pat gali sukelti infekcijos ir labai retais atvejais kai kurios onkologinės ligos, pavyzdžiui, Hodžkino limfoma.“
Pasak „Cancer Research UK“, gausus prakaitavimas gali būti bendras onkologinių ligų požymis. Tačiau jis dažniausiai pasireiškia sergantiems ne Hodžkino ar Hodžkino limfoma, leukemija, kaulų, prostatos ar inkstų vėžiu.
Spengimas ausyse
Spengimas ausyse dažnai yra nekenksmingas ir gali praeiti savaime. Tačiau dr. N. Fernando įspėja:
„Jei jau kurį laiką jaučiate spengimą ausyse arba jis stiprėja, pasitikrinkite sveikatą: tai gali būti nediagnozuotos ligos, pavyzdžiui, diabeto, skydliaukės sutrikimų, geležies trūkumo ar išsėtinės sklerozės požymis.
Kreipkitės į gydytoją, jei po galvos traumos staiga pajutote spengimą ausyse ir kitus simptomus, pavyzdžiui, veido tirpimą ar silpnumą, stiprų galvos svaigimą ar staigų klausos praradimą, nes tai gali būti insulto požymiai.
Jei spengimas ausyse nėra toks staigus, bet pasireiškia vienoje ausyje arba garsas yra pulsuojantis, panašus į širdies plakimą, skubiai kreipkitės į gydytoją, nes tai gali išduoti nenormalų kraujagyslių susiformavimą.“
Kojų tinimas
Kojos gali labiau patinti per karščius arba ilgai sėdint, tačiau kojų tinimas taip pat gali signalizuoti ir apie rimtas, pavojingas sveikatos būkles.
„Dažniausiai kojų tinimą gali sukelti skysčių susikaupimas (edema) dėl per ilgo stovėjimo ar sėdėjimo toje pačioje padėtyje, antsvorio, nėštumo, tam tikrų vaistų vartojimo ar per didelio suvartojamo druskos kiekio.
Tačiau, jei nėra jokio aiškaus paaiškinimo, kodėl jums tinsta kojos arba pasireiškia ir kiti simptomai, turėtumėte apsilankyti pas gydytoją, nes kartais edemą gali sukelti širdies, inkstų ar kepenų problemos.
Jei patinimas pasireiškia tik vienoje kojoje arba pasireiškia kartu su paraudimu ar skausmu toje vietoje, turėtumėte skubiai kreiptis į gydytoją ir pasitikrinti, ar nėra infekcijos arba susidariusio kraujo krešulio“, – įspėjo gydytoja.