Owenas Coplandas (20) iš Liverpulio galvos skausmais skundėsi maždaug mėnesį, kai praėjusių metų lapkritį jam buvo patvirtintas smegenų vėžys ir atlikta gyvybę išgelbėjusi operacija. Tačiau šio mėnesio pradžioje vėžys sugrįžo – medikai jam davė labai liūdną prognozę. Gali būti, kad vaikino dienos suskaičiuotos, todėl Owenas nusprendė kuo greičiau susituokti su savo mergina Sarah Jones (21), su kuria draugauja jau dvejus metus.
Poros artimieji vestuves jiems suorganizavo vos per dvi valandas – jos vyko prie ligonio lovos namuose, kovo 8 dieną, nors tai teisiškai ir tebuvo tik įsipareigojimų vienas kitam žodinis išsakymas. Owenas papasakojo, kad savo draugei pasipiršo vasario 25 dieną, kai ir antras gydytojas jam patvirtino liūdną prognozę.
Jis pasakojo: „Grįžęs namo ir pasižiūrėjęs į savo merginą pasakiau jai – noriu tave vesti.“
Oweno vyriausias pabrolys Luke sugebėjo į vestuves atvykti labai skubiai ir dar paruošė kalbą, kurią Oweno mama Gill (54) pavadino gražiausia kalba, kokią ji yra girdėjusi. Nors Owenas, kuriam šį sunkų laiką išgyventi padeda labdaringa organizacija „Brain Tumour Research“, iš lovos keltis negalėjo, su savo nuostabia nuotaka ji susituokė ir džiaugėsi švente – grojo gyva muzika, buvo daug gėlių ir vaišių.
Pasakodamas apie šią ceremoniją Owenas sakė: „Buvo labai gera pamatyti draugus ir išgirsti mano vyriausio pabrolio kalbą, kurį į šią šventę pakviečiau vos prieš parą. Norėjau su draugais bendrauti daugiau, bet dėl COVID–19 galėjome kalbėtis tik internetu. Todėl tokia kalba buvo labai jaudinantis dalykas mums abiem.“
Trečiakursis dramos studentas iš Liverpulio „John Moores“ universiteto sako, kad visa šeima jį labai palaiko, o labiausiai – mama Gill ir sesuo Jane (25).
Jis sakė: „Anksčiau šeimos taip nevertinau, bet kai sužinojau savo diagnozę, norėjau, kad jos visą laiką būtų šalia – jos ir būna. Žinau, kad jos niekada manęs nepaliks ir nepasiduos, labai jas myliu.“
Galvos skausmai Owenui prasidėjo antrojo karantino metu, praėjusių metų spalio mėnesį, jam pradėjus paskutinį studijų universitete kursą. Jo mama Gill sako, kad bandė suorganizuoti vizitą pas gydytoją, bet dėl COVID–19 pandemijos to padaryti greitai nepavyko.
Gill pasakoja, kad kol pavyko Owenui išrūpinti kompiuterinę tomografiją ir jam buvo diagnozuoti smegenų pažeidimai, ji du kartus kvietė greitąją ir į ligoninę jį vežė tris kartus, rašoma dailymail.co.uk.
Po kompiuterinės tomografijos Owenui buvo atliktas magnetinis rezonansas, kuris parodė agresyvų smegenų auglį, o lapkričio 10 dieną jo laukė šešias valandas trukusi ir gyvybę jam tuo metu išgelbėjusi operacija. Tačiau po jos išsamesni tyrimai parodė, kad vaikinas serga 4 stadijos glioblastoma – pačiu agresyviausiu vėžiu, o Liverpulyje atliktas dar vienas magnetinis rezonansas patvirtino, kad liga jau išplitusi ir į stuburą.
Vasario 25 dieną Owenas lankėsi pas kitą gydytoją, konsultuojantį klinikinės onkologijos klausimais, kuris geriau paaiškino jam situaciją ir padėjo suprasti, kokia prasta iš tiesų yra jo būklė. Owenas išgirdo tragišką nepagydomo vėžio diagnozę – gydytojai prognozavo, kad gyventi jam gali būti telikę kelios dienos, bet studentas nusprendė neprarasti pozityvumo.
Jis paaiškino: „Aš ir toliau į viską žiūriu pozityviai ir kovoju už savo gyvybę. Žinau, kad gydymo nėra, o prognozės – prastos, bet jei man sakys, kad gyvensiu dvi savaites, aš pabandysiu išgyventi ir trečią. Labai norėčiau jaustis geriau, bet situacija tokia, kokia yra, man reikia su tuo susitaikyti.“
Kovo 5 dieną medikai nustatė, kad auglys spaudžia Oweno smegenų kamieną, todėl lėtėja jo pulsas – vaikinas gali mirti per kelias dienas.