Anot etiketo eksperto Giedriaus Drukteinio, toks viešas skiepijimasis iš tiesų suteikia visuomenei daugiau pasitikėjimo vakcina.
„Žinoma, be abejo, – sako etiketo ekspertas. – Jeigu jau Valstybės vadovai, kurie tikrai turi nepalyginamai geresnį pasirinkimą arba aptarnavimą sveikatos apsaugos srityje nei mes, pasirenka pasiskiepyti, tai yra motyvacija bet kuriam žmogui irgi labiau pasitikėti vakcina. Tai tikrai suteikia papildomo svorio ir pridėtinės vertės“, – komentuoja jis.
Paklaustas, ar, jo nuomone, tam, kad būtų parodytas pavyzdys ir paskatintas pasitikėjimas vakcina, šalies vadovų skiepijimas neturėjo vykti anksčiau, G. Drukteinis atsako:
„Nei Prezidentas, nei premjerė nėra kompetetingi medikai, kurie galėtų prisiimti asmeninę riziką dėl tam tikrų preparatų poveikio žmogaus sveikatai, nes tie visi šalutiniai poveikiai vis tiek atsiranda nepriklausomai nuo politikų valios ir t. t.
Todėl čia, kaip sakoma, ar būtų pasiskiepiję mūsų aukščiausi Valstybės vadovai prieš du ar tris mėnesius ar jie pasiskiepys po dviejų savaičių, tai medicinai jokios įtakos neturi.“
Nausėda juokavo po gauto „AstraZeneca“ skiepo: aš nusprendžiau su virusu nedraugauti
Primename, kad naujienų portalas tv3.lt raše apie tai, kad prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį pasiskiepijo „AstraZeneca“ vakcina. Jis ragino žmones negaišti ir skiepytis nuo koronaviruso. Šalies vadovas taip pat išlieka optimistiškas dėl išsikelto tikslo – pasiekti masinį imunitetą iki vidurvasario.
„Aš tikrai manau, kad visos keturios patvirtintos vakcinos yra patikimos, efektyvios, tikrai suteikia pirmiausiai tą naudą, kad leidžia apsisaugoti nuo sunkių viruso pasekmių. Tai yra svarbiausia. Aš labai raginu žmones negaišti, nelaukti, nesvarstyti, eiti skiepytis ta vakcina, kuria jie nori skiepytis, kuria yra pasirinkę.
Tokiu būdu jūs užbėgate likimui už akių. Ką gali žinoti, gal viskas bus gerai. Bet galbūt virusas laukia jūsų už kampo ir jis jūsų laukia pačiomis artimiausiomis dienomis“, – po skiepo pirmadienį žurnalistams sakė G. Nausėda.
Prezidento teigimu, jeigu žmonės pasiskiepys, jie virusui automatiškai pasakys „aš su tavimi nedraugausiu“. „Aš nusprendžiau nedraugauti“, – juokavo prezidentas.
Šalies vadovo teigimu, pirmadienį visiems šalies vadovams pavyko rasti patogų laiką pasiskiepyti, poliklinika, kurioje G. Nausėda gavo „AstraZeneca“ vakciną, anot jo, jam netoli darbo. „Atėjau pėsčias ir pareisiu pėsčias. Ir tiek žinių“, – sakė G. Nausėda.
G. Nausėda teigė, kad vienos šalys savo vadovus skiepijo anksčiau, kitos vėliau. „Būtų kilę diskusijų, o kodėl šalies vadovai užėjo už akių kitiems žmonėms. Mano manymu, mes turime nusistatyti labai aiškias žaidimo taisykles, aiškią tvarką ir nekaitalioti tos tvarkos eigoje“, – kalbėjo šalies vadovas.
Prezidentas toliau išlieka optimistiškas pasiekti masinį imunitetą iki Valstybės dienos – liepos 6 d. „Man kartais susidaro įspūdis, kad mes žiūrime į tą puspilnę vandens stiklinę ir darome skirtingas išvadas. Šiandien neatsitiktinai Prancūzijai atstovaujantis eurokomisaras pareiškė, kad iki Bastilijos paėmimo dienos, iki vidurvasario, Prancūzija ketina įgyvendinti masinę vakcinaciją ir pasiekti masinį imunitetą.
Kartais, man atrodo, kad mes truputį kažko bijome, kažkiek sukuriame sau tam tikrą atsargumo rezervą, vietoje to, kad pasakytumėme šioje vietoje: broliai lietuviai, imam ir padarom iki vasaros vidurio. Jeigu vakcinos tiekimas bus tvarkoje, mes galime tą padaryti ir galime aplenkti daugelį kitų Europos Sąjungos valstybių. Padarom ir gyvenam ramiau“, – sakė G. Nausėda.
Šimonytė pasiskiepijo „AstraZeneca“ vakcina: visą laiką sakiau, kad ja pasitikiu
Primename, kad naujienų portalas tv3.lt taip pat rašė apie tai, kad nuo Covid-19 „AstraZeneca“ vakcina pirmadienį Antakalnio poliklinikoje paskiepyta ir ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė. Premjerė sakė neabejojanti šios vakcinos efektyvumu.
„Aš tokių abejonių neturi. Visą laiką sakiau, kad pasitikiu. Bet po šitos praėjusios savaitės įtampos priėmėme sprendimą, kad būtų vertinga, matyt, abejonėms ir įsitikinimams išsklaidyti, kad vadovams bus galbūt kažkokia „skanesnė“ vakcina parinkta“, – žurnalistams po skiepo sakė I. Šimonytė. Jos manymu, valstybės vadovų sprendimas šia vakcina skiepytis dabar nėra pavėluotas.
„Na, turbūt mes būtume vis tiek kažkokių diskusijų neišvengę. O jau vieną kartą būtume valstybė vadovai pasiskiepiją, tai antrą kartą negalėtume to paties padaryti.
Man labai gaila, kad taip atsitiko, kad šitai vakcinai pasitikėjimo pritrūko. Tą matome iš duomenų vakcinavimo“, – sakė ministrė pirmininkė.
Dėl to premjerė mano, kad dalis gyventojų šia vakcina galės pasiskiepyti greičiau, nei šiaip ateitų jų eilė. „Tie žmonės, kurie pasitiki sprendimu registruoti visas vakcinas, kurios dabar Lietuvoje yra naudojamos, tikrai turės galimybę galbūt ir greičiau pasiskiepyti, negu eilė judėtų visiškai pagal nustatytus reglamentus“, – kalbėjo I. Šimonytė.
„Tie žmonės, kurie pasitiki sprendimu registruoti visas vakcinas, kurios dabar Lietuvoje yra naudojamos, tikrai turės galimybę galbūt ir greičiau pasiskiepyti, negu eilė judėtų visiškai pagal nustatytus reglamentus“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Po skiepo I. Šimonytė sakė besijaučianti gerai. „Tikiuosi, kad neturėsiu ir kitų poveikių, kurie teoriškai galėtų būti“, – kalbėjo I. Šimonytė.
Visi aukščiausi šalies vadovai pirmadienį ketina pasiskiepyti „AstraZeneca“ vakcina nuo koronaviruso, šitaip skatindami pasitikėjimą ja.
Prezidentas Gitanas Nausėda pasiskiepijo 9.30 val. „Centro poliklinikos“ Naujamiesčio filiale, čia taip pat skiepytis ketina ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, jos vakcinacija numatyta 13 valandą. Tuo tarpu sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys skiepysis 15 val. Naujosios Vilnios poliklinikoje.
Iš šių politikų vienintelė V. Čmilytė-Nielsen yra persirgusi COVID-19, tačiau skiepytis vis tiek ketina.
„Aš dar turiu antikūnų, tačiau gydytojai, su kuriais pasitariau, patikino, jog jų kiekis man leidžia skiepytis. Esu sakiusi, jog kai tik bus tokia galimybė, aš tai ir padarysiu“, – įraše socialiniame tinkle „Facebook“ praėjusią savaitę rašė politikė.
Galimybė parodyti pasitikėjimą vakcina ir pasiskiepyti aukščiausiems šalies vadovams atsirado įsigaliojus sveikatos apsaugos ministro įsakymui, kuriuo į skiepijamų asmenų prioriteto eilę įtrauktas prezidentas, Seimo bei Vyriausybės nariai.
Iki šiol šalyje nebuvo numatyta atskira buvusių ir esamų valstybės vadovų vakcinavimo tvarka.
Lietuvoje ir virtinėje Europos valstybių skiepijimas „AstraZeneca“ vakcina buvo sustabdytas dėl nustatytų tromboembolijos atvejų paskiepytiems žmonėms. Ketvirtadienį Europos vaistų agentūra paskelbė, jog ši vakcina nuo COVID-19 yra saugi ir veiksminga, todėl Lietuvoje atnaujintas skiepijimas šia vakcina.
Siekiant parodyti pasitikėjimą bendrovės „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurta vakcina, pirmadienį įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriuo į skiepijamų asmenų prioriteto eilę įtrauktas prezidentas, Seimo bei Vyriausybės nariai.