Socialiniuose tinkluose Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija pranešė, kad vaikštant piliakalnių šlaitais, padaromi pažeidimai, kurie gali turėti liūdnas pasekmes.
Ragina nedaryti vieno veiksmo
Todėl specialistai kreipėsi į lietuvius, lankančius ir Kačėniškės, ir kitus Lietuvos piliakalnius, su prašymu elgtis atsakingai, nes tai ne tik kenkia piliakalniui, bet ir kelia pavojų pačiam žmogui.
„Vienam gražiausių Lietuvos piliakalnių, o mums – pačiam gražiausiam – Kačėniškei reikia jūsų pagalbos. Viename piliakalnio šlaite susiformavo takelis.
Žmonės lipa ne laiptais, o „kerta kampą“, kad nusileistų tiesiausiai iki tiltelio ir grįžtų į automobilių stovėjimo aikštelę, iš kur pradėjo kelionę po šį įspūdingą gamtos ir kultūros kampelį.
Kodėl negalima vaikščioti piliakalnio šlaitais?
Archeologas Gytis Grižas teigia, kad šitaip žalojamas paminklas. Mat, kai išminamas takas, pažeidžiamas piliakalnio kultūrinis sluoksnis – nunešamas paviršiaus gruntas, tada formuojasi įgriovos, didelis lietus gali išplauti griovą ir piliakalnio šlaitas ims slinkti.
Jau ne kartą esame patyrę, kaip sunku ir kaip brangu sustabdyti slenkančius piliakalnių šlaitus. Todėl prašome visų svečių – nevaikščiokite piliakalnio šlaitais.
Beje, jie labai statūs, tad tai dar ir nesaugu jums.
Pasidalykite šia žinia su savo draugais ir bičiuliais ir ne tik Kačėniškė, bet ir visi Lietuvos piliakalniai jums padėkos“, – rašoma socialiniuose tinkluose.