• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paracetamolis išlieka labai efektyvi priemonė nuo fizinių skausmų ir ligų. Tačiau paracetamolis gali ne tik gydyti bei malšinti skausmus, bet ir sukelti šalutinius poveikius.

Paracetamolis išlieka labai efektyvi priemonė nuo fizinių skausmų ir ligų. Tačiau paracetamolis gali ne tik gydyti bei malšinti skausmus, bet ir sukelti šalutinius poveikius.

REKLAMA

Paracetamolis skausmą malšina blokuodamas į smegenis siunčiamus cheminius signalus, kurie praneša, kad kūnas jaučia skausmą. Kai žmogus karščiuoja, paracetamolis paveikia tas smegenų sritis, kurios reguliuoja kūno temperatūrą, rašoma express.co.uk.

Kaip ir visi kiti vaistai, paracetamolis taip pat turi savo šalutinį poveikį. Dauguma šalutinio poveikio simptomų yra lengvai suvaldomi, tačiau dėl kai kurių gali prireikti net ir gydytojų pagalbos.

Koks yra šalutinis paracetamolio poveikis?

Vienas iš tokių atvejų – lūpų, rankų nagų ir odos staigus pamėlynavimas. Jei taip nutiktų išgėrus paracetamolio, būtina kuo greičiau kreiptis į medikus.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau tai – ne vienintelis paracetamolio šalutinis poveikis, kurį patį reikia gydyti. Kartais taip pat pasidaro sunkiau kvėpuoti, kvėpavimas pagreitėja ar sulėtėja, tampa paviršutiniškas – visais šiais atvejais reikia skubiai kreiptis į medikus.

REKLAMA

Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos tarnyba pataria skubios medicinos pagalbos taip pat kreiptis pasireiškus stipriai alerginei reakcijai. Alerginė reakcija į paracetamolį gali pasireikšti odos bėrimu, niežėjimu, paraudimu, tinimu, gali atsirasti net pūslių ar oda pradėti luptis.

Kitais atvejais šalutinis paracetamolio poveikis gali būti:

  • Švokštimas;
  • Ankštumas burnoje ar gerklėje;
  • Burnos, veido, lūpų, liežuvio ar gerklės tinimas.

Nors visi šie šalutinio poveikio simptomai yra galimi, šis sąrašas nėra baigtinis. Pilną šalutinių poveikių sąrašą rasite vaisto informaciniame lapelyje.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip ir visų kitų vaistų atveju, rekomenduojama ir paracetamolį vartoti atsargiai. Nors paracetamolį gerti su dauguma receptinių vaistų bei kai kuriais antibiotikais yra saugu, tačiau yra ir tokių vaistų, su kuriais paracetamolis nerekomenduojamas, todėl visais atvejais būtina pasitarti su gydytoju. Taip yra todėl, kad paracetamolis nėra visiems tinkamas vaistas.

Kraują skystinantys vaistai, vaistai nuo epilepsijos ir tuberkuliozės ne visada suderinami su paracetamoliu, nes reguliariai su kraują skystinančiais vaistais vartojamas paracetamolis gali padidinti kraujavimo riziką. Panašų poveikį gali turėti ir žolelių pagrindo vaistai. Pavyzdžiui, jonažoles su paracetamoliu vartoti galima tik tuomet, jei paracetamolio dozę sumažinsite.

Nors ilgas paracetamolio šalutinio poveikio sąrašas gali kelti nerimą, jis daugiausiai pateikiamas informaciniais tikslais, kad naudotojas žinotų, kas gali nutikti išgėrus vaisto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų