Britai nekantriai laukia birželio 21, savo laisvės pradžios dienos, bei aktyviai ragina draugus skiepytis. Suprantamas džiūgavimas, gavus skiepą, tačiau yra rimta priežastis, kodėl to nereikėtų skelbti socialiniuose tinkluose, rašo dailystar.co.uk.
Duomenų mokslininkas bei McAfee darbuotojas Raj Samani įsitikinęs, kad viešai skelbdamiesi stipriai rizikuojate.
Egzistuoja padirbtų skiepų kortelių rinka
Jis sako: „Žinome, kad egzistuoja padirbtų skiepų kortelių rinka. Žinome, kad nusikaltėliai aktyviai pardavinėja konkrečios šalies vakcinų korteles, o jų paklausa sparčiai auga“.
Mokslininkas atskleidžia, kaip sukčiai gali pasinaudoti socialiniuose tinkluose skelbiama informacija saviems tikslams.
Raj pridūrė: „Seka logiška išvada, kad sukčiai renka informaciją iš socialinių tinklų ir ją toliau parduoda, tad nereikėtų viešoje erdvėje demonstruoti skiepų kortelės su visa asmenine informacija“.
Pardavinėjamos po 5–28 svarus
Statistika rodo, kad pirmąją skiepų dozę gavo virš 75% JK suaugusiųjų. Kai gaunate skiepą, jums įteikiama skiepo kortelė, kurioje įrašyta vakcinos rūšis, data ir dozės partijos numeris. Joje įrašyta ir jūsų pavardė bei prašoma su šia kortele atvykti antram skiepui, kai gausite pakvietimą.
Sukčiai jau pradėjo padirbinėti korteles. Dienraščio „The Telegraph“ atliktas tyrimas rodo, kad padirbtos kortelės su tikrais Pfizer skiepo dozės partijos numeriais pardavinėjamos po 5–28 svarus.
Skiepų kortelė – leidimas atostogauti daugelyje šalių, tad skiepo dozės partijos numerį geriau laikyti paslaptyje, jei nenorite tapti apgaulės auka. Viešai pasidalinę visomis detalėmis, rizikuojate tapti dar ir tapatybės vagystės auka.
Raj paaiškina: „Bandant apgauti ir daryti spaudimą, naudojamos kelios fazės. Pirmoji – duomenų ieškojimas ir rinkimas. Kuo daugiau asmeninės informacijos surenkama, tuo geresnę apgaulę galima suregzti“.
Jei jau pasiryžtate skelbti savo naujienas socialiniame tinkle, apdorokite nuotrauką taip, kad jautrios informacijos nebūtų įmanoma perskaityti.