Išsigandę kolegos iškvietė greitąją pagalbą ir ji buvo nuvežta į ligoninę. Priimamojo darbuotojai pasakė, kad ji patyrė mini insultą.
Holly buvo priblokšta, tačiau ji dar labiau sunerimo, kai sužinojo, kad jos vos nepražudė kontraceptinės tabletės, rašo mirror.co.uk.
Vartojant kontraceptikus, kyla nedidelė kraujo krešulių susidarymo rizika – tai pasireiškia maždaug vienai iš 3 tūkst. moterų – o dėl nediagnozuotos širdies ydos kraujo krešulys nukeliavo į smegenis.
Holly nėra vienintelė moteris, kurią paveikė hormoninė kontracepcija. Neseniai atlikta 4 tūkst. kontraceptinių tablečių vartotojų apklausa parodė, kad 77 proc. pranešė apie neigiamą šalutinį poveikį.
Insultą sukėlė kontraceptikai
Teatro režisierė Holly, kuriai dabar 26 metai, taip pat didina informuotumą apie griežtesnius patikrinimo testus prieš skiriant kontraceptikus, nes prieš pradėdama vartoti juos ji visiškai nežinojo apie pavojų sveikatai.
„2021 m. rugpjūčio mėn. telefonu kalbėjausi su savo šeimos gydytoja, nes dėl pandemijos vyko tik nuotolinės konsultacijos, – sakė Holly. – Ji paaiškino, kad tabletės gali sukelti nežymius depresijos požymius, bet man tai neatrodė pavojinga, nes maniau, kad jei pasijusiu prislėgta, nustosiu jas vartoti. Apie kraujo krešulius gydytoja nepasakė nieko.“
Po poros savaičių ji pradėjo jausti nemalonų galvos skausmą, tačiau manė, kad tai normalu, nes kūnas prisitaiko prie naujų hormonų.
„Buvau susitikime teatre, kai pasijutau blogai. Regėjimas tapo miglotas ir negalėjau ištarti nė žodžio, – pasakojo Holly. – Kažkas pastebėjo, kad persikreipė viena mano veido pusė, iškvietė greitąją pagalbą ir padėjo atsigulti ant grindų. Jaučiau, kaip moteris mane purto, sako mano vardą, bet negalėjau jai atsakyti – atrodė, lyg būčiau paralyžiuota.“
„Esu sveikas žmogus ir negalėjau patikėti tuo, kas vyksta, pamaniau, kad mirštu, – tęsė Holly. – Greitosios pagalbos automobilyje buvau sąmoninga ir prisimenu, kad galvojau, jog „tai negalėjo man nutikti“. Buvau sukrėsta, išsigandusi ir sutrikusi.“
Vėliau Holly buvo nukreipta į Londono neurologinę ligoninę, kur buvo patvirtinta, kad ją ištiko trumpalaikis išemijos priepuolis (TIA) arba „mini insultas“.
„Iš karto apsipyliau ašaromis. Jaučiausi tarsi blogame sapne, juk taip tikrai negali nutikti – man tik 25 metai, – sakė ji. – Buvau išsigandusi, nepaprastai sunerimusi ir sustingusi.“
Medikai jai liepė nedelsiant nutraukti kontraceptikų vartojimą ir paaiškino, kad kraujo krešuliai gali būti tablečių šalutinis poveikis.
„Jie man pasakė, kad patyriau insultą, ir kad kontraceptinės tabletės gali sukelti kraujo krešulius – nors tai labai reta, tačiau man, deja, tiesiog nepasisekė. Aš labai supykau“, – sakė ji.
Vėliau paaiškėjo, kad Holly turėjo įgimtą širdies anomaliją – jos širdyje buvo nedidelė skylutė. Manoma, kad šią būklę turi maždaug ketvirtadalis žmonių ir ji gali sukelti insultą ar migreną.
Praėjusių metų rugpjūtį Holly buvo atlikta širdies operacija Šv. Baltramiejaus ligoninėje ir mergina jaučiasi dėkinga chirurgui Ajay Jain.
Dabar Holly įspėja visas moteris atsakingai vartoti kontraceptines tabletes ir išsamiai pasitarti su gydytoju, jei pasireiškia šalutiniai poveikiai, nutraukti vartojimą ir pasikonsultuoti su gydytoju.
„Kontracepcija vartojama taip neapgalvotai. Man tabletes skyrė telefonu, netgi galime tiesiog užeiti į vaistinę ir jas nusipirkti pačios, – sakė Holly. – Būtina atsisakyti požiūrio „vartokite šias tabletes ir žiūrėkite, kaip reaguosite“. Kontracepcijai reikia daugiau tyrimų, o prieš išrašant vaistus, būtina atlikti daugiau testų.“