Net retas, bet gausus alkoholio vartojimas gali turėti nemalonių pasekmių.
„Stiklinės“ arba blizgančios akys, kurios atrodo tarsi glazūruotos, blizga – dažnai siejamos su ilgalaikiu piktnaudžiavimu alkoholiu, tačiau tai gali pasireikšti ir dėl vienkartinio gausaus alkoholio vartojimo, rašo winespectator.com.
Slopina centrinės nervų sistemos veiklą
Filadelfijos Wills Eye ligoninės daktaras Carlas Regillo paaiškino, kad „alkoholis turi raminamųjų savybių, o per didelis jo vartojimas iki apsinuodijimo slopina centrinės nervų sistemos veiklą, įskaitant mirksėjimą.
Retas mirksėjimas sukelia akies paviršiaus sausumą dėl ašarų plėvelės išdžiūvimo, antrinį paraudimą ir akys atrodo kaip stiklinės“.
Dr. Sumitra Khandelwal, Baylor medicinos koledžo oftalmologijos docentė, „stiklines“ akis lygina su burnos džiūvimu po alkoholio vartojimo.
Retkarčiais vartojant alkoholi, akių išsausėjimas paprastai yra laikinas, tačiau dr. Regillo įspėja, kad „lėtinis akių sausumas gali turėti įtakos akių sveikatai, dirginti ir sukelti jausmą, kad akyje yra svetimkūnis“.
Akių sausumas „taip pat gali pabloginti regėjimą, paveikdamas ragenos skaidrumą“.
Dr. Khandelwal priduria, kad lėtiniais akių sausumo atvejais „yra specialių akių lašų, kurie padeda tvarkytis su stikline akių išvaizda, tačiau apskritai rekomenduojama sumažinti alkoholio vartojimą“.