Socialiniuose tinkluose gausu patarimų ir gudrybių, padedančių išspręsti kone dažniausiai pasitaikančią miego problemą – nemigą.
Skaičiuoti avis ištisas valandas daugeliui žmonių nepakanka, jiems tai nepadeda užmigti, rašo thesun.co.uk.
Miego treneris Dave‘as Gibson‘as yra peržiūrėjęs daugybę vaizdo įrašų įvairiose platformose, įskaitant ir „TikTok“, kuriuose patariama, kaip greičiau užmigti.
Jis išsamiai išanalizavo, ar labiausiai pamėgtos ir daugiausiai peržiūrų sulaukusios gudrybės iš tiesų veikia – ir kaip jas pritaikyti kasdienybėje.
Populiariausia – kariškių naudojama technika
Stulbinančiame 11 mln. peržiūrų sulaukusiame vaizdo įraše pasakojama apie karinę techniką, kurią tariamai sugalvojo Jungtinių Valstijų karinio jūrų laivyno pilotų mokykla, kad padėtų pilotams užmigti per dvi minutes ar greičiau.
Šis būdas veikia paprastai – reikia atpalaiduoti kiekvieną kūno dalį: nuo veido raumenų iki pat kojų pirštų.
Kai kūnas atsipalaiduoja, turite išvalyti mintis, reikia galvoti apie atpalaiduojančius dalykus, arba, jei tai nepadeda, dešimt sekundžių mintyse kartoti „negalvok“. Teigiama, kad užmigti turėtumėte per 10 sekundžių.
Dave‘as iš miego ir sveikatingumo prekės ženklo „eve Sleep“ teigė, kad ši technika iš dalies yra veiksminga, nes kūno atpalaidavimas padeda užmigti.
„Ši technika pataria naudoti vizualizacijas, įsivaizduoti atpalaiduojančius dalykus, tai paprastai yra geras būdas sutelkti mintis ir negalvoti apie per dieną patirtą stresą.
Tačiau, jei tai neveikia, patariama kartoti žodį „negalvok“, o tai nėra visiems tinkama išeitis.
Kodėl? Nes išjungti savo mintis ir aktyviai stengtis negalvoti gali būti sunku, nėra lengva tai padaryti.
Idėja kartoti žodį „negalvok“ taip pat atrodo neveiksminga, nes kartojant šį žodį jūsų protas greičiausiai pasielgs priešingai, nes yra raginamas to nedaryti“, – sakė jis.
Dave‘as teigė, kad pasakymas, jog ši technika padės užmigti vos per 10 sekundžių, yra ne tik nelogiškas, bet ir per daug optimistiškas.
Vietoj to, jis rekomenduoja išbandyti pakoreguotą šios technikos versiją. „Jei norite išbandyti šią techniką, rekomenduočiau ją kiek pakeisti – iškvėpkite per ilgesnį laiką nei įkvepiate, tai padeda sulėtinti širdies ritmą ir atpalaiduoti nervų sistemą“, – sakė Dave‘as.