• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasarą miške sutikti galime ne tik uogų: mėlynių, žemuogių, aviečių, bet ir grybų. Socialinio tinklo grupėje grybautojai dalinasi savo laimikiais ir konkuruoja, kuris parsineš daugiau. Dauguma grybautojų teigia, jog grybavimas yra jų hobis.

13

Vasarą miške sutikti galime ne tik uogų: mėlynių, žemuogių, aviečių, bet ir grybų. Socialinio tinklo grupėje grybautojai dalinasi savo laimikiais ir konkuruoja, kuris parsineš daugiau. Dauguma grybautojų teigia, jog grybavimas yra jų hobis.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su keletu grybautojų, šie atskleidė, kur ir kokių grybų jie rado šiomis dienomis.

Grįžo pilnomis pintinėmis grybų

Irena Airina Čeplikienė su šypsena atsako, jog grybavimas yra vienas iš jos hobių – kai tik atranda laisvo laiko nuo darbų, moteris lekia į mišką. Grybaudama ji jaučia malonumą, o grybus randa Varėnos rajone.

Rima Kairienė apie grybavimą nedaugžodžiavo, tačiau pasidalino nuotraukomis, kiek grybų moteris rado Šimonių girioje, esančioje Anykščių rajone, bei Žaliojoje girioje, esančioje Panevėžio rajone. Iš miškų Rima grįžo su pilnomis pintinėmis voveraičių bei raudonikių.

REKLAMA
REKLAMA

Justė Mėlynytė iš Anykščių rajone, netoli Svėdasų miestelyje esančio miško grįžo su pilnomis pintinėmis voveraičių.

„Tuo metu, kai grybavome, radome tik voveraičių. Vasarą man labai patinka grybauti. Labai mėgstu pasivaikščiojimą ir grybų ieškojimą, patį procesą“, – šypteli Justė.

REKLAMA

O štai Andrej Anskinas grybauja Labanoro girioje, iš kurios pastarąjį kartą taip pat grįžo su pilna pintine voveraičių:

„Dažnai važiuojame grybauti į Labanoro girią – pasakiška vieta. Ne tik galybė grybų, bet ir puiki vieta uogauti ar tiesiog leisti laiką magiškoje girioje. Grybų sezonas šiais metais gan ankstyvas ir kol kas dominuoja voveraitės. Tačiau vienas kitas baravykas jau taip pat yra sutinkamas.

REKLAMA
REKLAMA

Pastebėjome ir keletą jaunų musmirių. Stengiamės važiuoti bent porą kartų per mėnesį grybavimo sezonu, tai puiki proga pailsėti ir smagiai pasibūti gamtoje, o jei dar ir grybų randi – dar smagiau!“

Aurimas Juodelis į grybų medžioklę leidžiasi Molėtuose – nuo Molėtų 7 kilometrai į Alantos pusę. Vyras gyvena Smilgiškių kaime tarp miškų, o grybauja visada, kai tik turi laiko.

„Šiemet grybų sulaukėme labai anksti, todėl patikrinau vieną iš savo grybavimo vietų ir savo nuostabai radau pilną kibirą įvairiausių grybų: raudonviršių, lepšių, voveraičių, šilbaravykių, alksninukų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, labai dar daug liko ir miške, nes po tiek lietaus, kiek buvo, daug radau ir sukirmijusių grybų“, – pasakoja Aurimas.

Ką būtina žinoti einant grybauti?

Kad grybavimas neapkarstų, anksčiau naujienų portalui tv3.lt mikologas Jonas Kasparavičius papasakojo, ko svarbu nepamiršti einant į mišką.

Kalbėdamas apie tai, kokius grybus galima rinkti, o kurių ne, mikologas J. Kasparavičius sakė, kad svarbiausia taisyklė – labai paprasta: „Nepažįstu – neimu, abejoju – neimu.“ 

REKLAMA

O kaip atpažinti grybus? Mikologas J. Kasparavičius teigia, kad nepažįstant grybo ir norint jį atpažinti, galima jį parsinešti į namus ir atlasų ar interneto bei specialistų pagalba bandyti jį atpažinti.

„Tokiu atveju grybą būtina ne pjauti, o atsargiai išrauti, kad matytųsi ir būtų nepažeistos, nenučiupinėtos visos jo dalys.

Grybas turi būti ne tik pradėjęs augti, o jau išaugęs. Gali būti ir keli grybai įvairiose augimo stadijose. Kartais tai labai palengvina grybo atpažinimą“, – patarė jis.

REKLAMA

Tačiau specialistas įspėja, kad neretai pavojinga yra pasitikėti kitų, o ypatingai garbaus amžiaus žmonių gebėjimu pažinti grybus.

Jeigu asmuo gerai mato ir geba kritiškai bei objektyviai įvertinti savo žinias ir gebėjimą atpažinti grybus, tokiu atveju, viskas gerai, tačiau vis tiek išlikite budrūs. Kartais žmonės bando atpažinti grybą ar šis tinkamas vartoti, ar ne, pagal kvapą.

Tačiau pasitelkus tokį atpažinimo metodą, galima itin lengvai apsigauti, jeigu grybo kvapas aitrus arba kartus. J. Kasparavičius paaiškina, kad vienų grybų aitrus skonis išmirkius, išvirus ar iškepus išnyksta, o kitų – ne.

jei moki ir mėgsti girtis, tai grybus vezi girtiekos sunkvežimiais
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų