Pastarieji metai buvo itin sunkūs visame pasaulyje. Dėl pandemijos perpildyta sveikatos sistema pradėjo strigti, ne visi žmonės galėjo patekti pas gydytojus. VU Medicinos fakulteto profesorius Arūnas Valiulis teigia, kad pacientai tokiu metu dažnai gydosi patys, nes negali sulaukti pagalbos iš gydytojų: „Tai, kad žmonės mėgsta vartoti vaistus saujomis yra ir gydytojų, ir pačių pacientų kaltė.
Šiuo metu pasaulyje sparčiai plinta gydytojų judėjimas „rinkis atsakingai“, kurio tikslas yra įvertinti gydymo metodus bei atsisakyti tų, kurių visiškai nereikia. Visi esame nusivylę „tradicine“ medicina, kurios pagrindinis visų problemų sprendimas yra išgeriant vieną tabletę. Tada pradedame ieškoti alternatyvų, o viena jų – lazerio terapija. Patogi tuo, kad galima naudoti tiek klinikinėje, tiek namų aplinkoje“.
Sportininkas galiūnas Žydrūnas Savickas teigia, kad lazerinės terapijos labai palengvina jo, kaip sportininko, karjerą: „Sporte traumos yra amžinas palydovas. Visi stengiamės jų išvengti, bet dalyvaujant pasaulinio lygio varžybose, organizmas pasidaro mažiau atsparus traumoms. Po sunkios traumos gali laukti labai ilga reabilitacija. Visai neseniai pradėjau naudoti lazerių terapiją, kuri labai patogi, nes galiu ją atlikti namuose ar netgi varžybose. Dažnai patyręs traumą ir panaudojęs lazerį, jau kitą dieną pasijuntu geriau“.
Kokie lazeriai taikomi medicinoje ir kokių ligų padeda mums išvengti? Jau šį sekmadienį, laidoje „Sveikata.lt“, 9 val. ryte per TV3!