Šis radinys moteriai užminė mįslę – kokio tai gyvūno kaulai ir kas jam galėjo nutikti. Aplink gyvūno kaukolę mėtėsi ir kiti kaulai, kurie signalizavo, kad miško žvėrys jų dar neišnešiojo.
Inga šiomis nuotraukomis pasidalijo su „Facebook“ „Miško radinių“ grupės nariais. Moteris smalsavo, kam galėjo priklausyti šie kaulai ir laukė grupės narių reakcijos.
Pakomentavo specialistas
Ingai sutikus pasidalinti savo radinių nuotraukomis, gamtininkas Deividas Makavičius sutiko atsakyti į rūpimus klausimus.
Pasak jo, tai – naminio gyvūno, greičiausiai, karvės ar telyčios kaulai. Apie tai jis sprendė pagal pagrindinius kaulų bruožus ir sudėjimą.
„Daugeliui gali būti neįprasta, kad karvė yra be ragų, nes mes jas įpratę matyti su jais, bet dauguma veršelių dabar yra dirbtinai nuraginami, jiems pašalinami ragai.
Galvijams ragai dabar yra nereikalingi, mat jie yra pakankamai apsaugoti. Anksčiau jiems jų reikėdavo norint apsiginti nuo plėšrūnų“, – paaiškino pašnekovas.
Anot jo, šie kaulai miške yra praleidę jau kurį laiką. Visa tai gamtininkas pasakojo atkreipdamas dėmesį į tam tikrus pakitimus kauluose.
Pasak jo, vieni iš skiriamųjų bruožų – aptrupėję kaulai ir pradingę dantys.
„Ne vienus ir ne du metus kaulai ten praleidę, nes ant jų taip pat nėra likę nei kailio, nei mėsos. Jie galbūt jau yra apvalyti vabalų ir kitų plėšrūnų, tad maita sudorota“, – kalbėjo D. Makavičius.
Neįprastas radinys
Pamačius šį radinį gamtininkui daugiausiai klausimų kėlė tai, kaip naminio gyvūno kaulai galėjo atsidurti miške.
Jis pasidalijo realiausia šio nutikimo versija ir tikino, jog prie gyvūno atsiradimo miške turėjo prisidėti žmogus.
„Dėl ko jie ten atsidūrė – pasakyti sunku. Žmogus galimai tiesiog atsikratė gaišena, kad nereiktų jos utilizuoti ir už tai mokėti pinigų. Nemanau, kad gyvulys savo noru pabėgo į mišką ir ten žuvo.
Iš tiesų, nėra labai įprasta aptikti naminių gyvulių miške, nes jie šiais laikais yra sužymėti. Čia, matyt, gyvūnas yra išlikęs iš senesnių laikų, kai jų dar nežymėdavo, arba tiesiog buvo nežymėtas“, – paaiškino pašnekovas.
Paklaustas apie tai, ką reikėtų daryti pamačius tokį radinį, D. Makavičius tikino, kad dažniausiai jokių veiksmų imtis nereikia.
Visgi, suradus sveiką arba sužeistą naminį arba laukinį gyvūną – vertėtų pranešti apie tai tarnyboms. Tuo tarpu radus tik kaulus dažniausiai nieko padaryti jau nebegalima.
„Aišku, jeigu randate laukinį medžiojamą gyvūną negyvą, reiktų pranešti vietiniam medžioklės būreliui, nes jie gali jį utilizuoti“, – pridėjo jis.
Kas čia ? Oi ,oi kaip įdomu ,dar ir smirda . Durnės . Jums karves melžt , o ne telefone sėdėt .
" Brakonerystė Legalizavimas naktimis"
Pėdaskus.Ačiū!