• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visai neseniai Kelmės rajone esančiame miške vaikščiojęs Kęstutis miško paklotėje aptiko įstabų ir jo dėmesį patraukusį reginį. Ant žemės gulėjo masyvus, dideli numesti Kęstučiui nežinomo gyvūno ragai.

Visai neseniai Kelmės rajone esančiame miške vaikščiojęs Kęstutis miško paklotėje aptiko įstabų ir jo dėmesį patraukusį reginį. Ant žemės gulėjo masyvus, dideli numesti Kęstučiui nežinomo gyvūno ragai.

REKLAMA

Savo radinio nuotrauka Kęstutis pasidalijo socialinio tinklo „Facebook“ „Miško radinių“ grupėje, o ji sulaukė internautų susidomėjimo.

Dauguma iš internautų sveikino Kęstutį su puikiu radiniu, tačiau kitiems dėl ragų kilo klausimų. Kai kurie ėmė klausti, kokio gyvūno ragus rado Kęstutis.

Pakomentavo gamtininkas

Naujienų portalui tv3.lt šia tema sutiko pakomentuoti gamtininkas Deividas Makavičius. Specialistas pasakojo, kad tai – tikrų tikriausi tauriojo elnio ragai.

Pasak gamtininko, tauriųjų elnių ragus nešioja tik patinai, patelės tokių neturi. Ragus šie gyvūnai meta šiuo laiku.

„Taurieji elniai kasmet juos numeta, o tai daro maždaug vasario-kovo mėnesį. Kas ieško ragų, turėtų šiuo metu jau rasti.

REKLAMA
REKLAMA

Matosi, kad ragai jau šiek tiek pažaliavę, o tai negalėjo nutikti per trumpą laiką. Manau, kad ragai yra  pernykščiai“, – pasakojo gamtininkas.

REKLAMA

Jis pridėjo, kad tikriausiai dėl nuotraukos ragai buvo pajudinti iš savo natūralios buvimo vietos, mat šalia nesimato jokių šapų ar lapų.

Anot D. Makavičiaus, jeigu ragai jau metus laiko pragulėjo ant žemės – ant jų beveik visuomet galima pamatyti lapų ar kitų miško atliekų.

Taip pat jis pasakojo, kad Lietuvoje tauriųjų elnių ragai yra labai vertinami, o kartais už juos netgi galima susilaukti apdovanojimų.

REKLAMA
REKLAMA

„Lietuvoje elnių ragai kartais yra trofėjiniai, tarp medžiotojų vertinami auksu, sidabru, bronza, o kitus, ne taip išvaizdžiai atrodančius ragus, neretai gamintojai panaudoja įvairiems dirbiniams gaminti“, – sakė jis.

Ragas gali sverti apie 10 kilogramų

D. Makavičius taip pat papasakojo, kad suaugusio elnio ragai gali sverti netgi apie 10 kilogramų, tad jų dydis – tikrai nemažas.

„Jeigu yra suaugęs, didelis elnias, vienas jo ragas gali sverti apie 10 kilogramų, o nauji ragai atauga iki rugpjūčio mėnesio“, – sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prabilus apie tai, kokie ragai yra patys vertingiausi ir geriausiai vertinami specialistų, D. Makavičius tikino, kad tie, kurie nukrenta tauriajam elniui pačiame jėgų žydėjime.

„Patys geriausi ragai būna pačiame elnių jėgų žydėjime, nes jaunikliams ragai dar tik formuojasi, o nusenusiems, daugiau nei 10-12 metų elniams, ragai sumenksta.

Pagrindinė ragų funkcija yra rudenį, rujos metu stoti į kovą su kitais patinais dėl patelių. Tuomet elniams reikalingi tvirti ragai“, – pasakojo gamtininkas.

D. Makavičius pridėjo, kad taip apt ragus meta briedžiai ir stirnos, tačiau visi gyvūnai tai daro skirtingu metu. Ragai metami tam, kad iki rujos galėtų ataugti nauji, tvirtesni ragai.

kad tv3 rasliavotojai baisiai nepatiklus. Kas antram straipsnyj jie negali patiketi, tuo ka isvysta.
Kartą atėjau į mišką ir nepatikėsite ką pamačiau. O pamačiau aš kiškutį...
nuotraukoje parodytas nieko vertas t. elnio ragelis. Čia nereikia nė gamtininko. Tad iš kur žurnalistui tos svajonės? Matyt, gyvenime nėra matęs elnių ragų....
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų