Kad tai neįvyktų, sodininkai gali į dirvožemį dėti organinių medžiagų. Pasak Karališkosios sodininkystės draugijos (RHS), hortenzijoms patinka drėgnas dirvožemis, kuris nėra permirkęs vandeniu.
Vasaros mėnesiais dirvožemį išlaikyti drėgną gali būti sunku, ypač tada, kai temperatūra viršija 25 laipsnius, rašo express.co.uk
Specialistai pasakė: „Dirvožemio ir mulčio gerinimas organinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, sodo kompostu ar trąšų pagrindu pagamintu dirvožemio kondicionieriumi, padeda dirvožemiui išlikti drėgnam. Sodinkite hortenzijas nuo šaltų vėjų saugomoje vietoje, saulėje ar nedideliame pavėsyje.
Auginant hortenzijas labai sausame dirvožemyje ir perpildytoje aplinkoje, lapai gali būti pažeisti, o augalas gali prastai sužydėti. Prastą žydėjimą gali nulemti šalnų padaryta žala, todėl gėles sodinkite atokiau nuo šaltuko ir ledinio vėjo.”
Patarimai auginantiems hortenzijas
Jeigu įmanoma, karščiausiu dienos metu gali būti naudinga suteikti hortenzijoms šiek tiek šešėlio. Be to, labai svarbu laistyti, o reguliarus laistymas gali padėti augalui išlikti gyvam.
Augalai turi būti laistomi anksti ryte arba vakare, kad vanduo neišgaruotų. Jeigu laistysite tada, kai yra karščiausia, galite nudeginti augalus.
Kadangi hortenzijos geriausiai jaučiasi drėgnoje dirvoje, jas reikia laistyti du kartus per dieną. Sodininkai turėtų visą dieną tikrinti dirvožemį, kad įsitikintų, jog jis nėra per daug išdžiūvęs. Tomas Hiltonas, „National Greenhouse” lauko ir vidaus sodininkystės specialistų direktorius, neseniai sakė:
„Kalbant apie hortenzijas, jeigu atsidūrėte blogoje padėtyje ir karščio bangos metu juos apleidote, vis tiek yra viltis ištaisyti savo klaidas. Pirmiausia gerai sudrėkinkite augalo dirvožemį – tam galite naudoti laistymo žarną.
Norėdami patikrinti, kiek giliai vanduo turi tekėti žemyn, naudokite lazdą ar stulpą ir įkiškite ją į dirvožemį. Šis sprendimas neištaisys visų klaidų. Tai atgaivins hortenzijas, bet jei jos bus labai pažeistos, gali užtrukti, kol augalas ir jo gėlės visiškai pasveiks.”