Kaip ir bolivinės balandos, grikiai neturi glitimo, todėl puikiai tinka subalansuotai mitybai tiems žmonėms, kurie netoleruoja grūdų. Grikiai net naudojami stipriųjų alkoholinių gėrimų bei alaus be glitimo gamyboje. Taigi, jei sergate celiakija arba norite vartoti mažiau glitimo, verta atkreipti į juos dėmesį, rašoma freshlean.com
Grikiuose gausu pagrindinių maistinių medžiagų
Šios kuklios sėklytės turi labai daug sudėtinių angliavandenių, baltymų, skaidulų ir keletą svarbių mineralų – magnio, mangano, cinko bei keturis skirtingus B grupės vitaminus (B2, B3, B5 ir B6).
Grikiai turi įvairiausių antioksidantų
Be visų jau minėtų pagrindinių maistinių medžiagų, grikiai taip pat turi įvairių antioksidantų. Antioksidantai padeda apsaugoti organizmą nuo ląsteles pažeidžiančių laisvųjų radikalų, kurie organizmą pasiekia per rūkymą, alkoholio vartojimą, oro užterštumą bei perteklinį deginimąsi saulėje. Grikiai turi daug polifenolių – rutino, kvercetino bei kitų, kurie padeda užkirsti kelią vėžiui, širdies ligoms bei kitiems sveikatos sutrikimams.
Grikiai padeda geriau veikti atminčiai
Tyrimai rodo, kad grikiai pasižymi įvairiomis sveikatai naudingomis savybėmis, pavyzdžiui, apsaugo neurosistemą, o tai gali padėti atminčiai, sergant tokiomis ligomis, kaip Alzheimeris. Dar jie mažina kraujospūdį, o savo priešuždegiminio poveikio dėka gali padėti mažinti tam tikrų vėžio rūšių bei diabeto riziką.
Grikių glikeminis indeksas yra žemas
Kalbant apie diabetą, nors grikiuose yra daug antioksidantų, jų glikeminis indeksas yra žemas. Todėl jei nerimaujate dėl cukraus kiekio savo kraujyje, būtinai išbandykite grikius. Jų žemas glikeminis indeksas reiškia, kad jų pavalgius staigaus cukraus kiekio kraujyje šuolio tikimybė bus mažesnė, o tai gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje po valgio.