Pastaruoju metu, kai rugsėjį vyrauja šilti orai, troškulį malšiname vandeniu, nes jis yra pigesnis ir sveikesnis, nei arbata, kava ir saldieji gėrimai.
Pasak sveikatos apsaugos pareigūnų, per dieną turėtume išgerti ne mažiau kaip 6-8 stiklines vandens, ypač kai šilta. Tačiau gerdami vandenį iš plastikinio butelio palikto saulėje galime pasidaryti sau daugiau žalos nei naudos, rašoma mirror.co.uk.
„Negerkite vandens, kuris buvo paliktas saulėje arba karštoje aplinkoje, pavyzdžiui, automobilyje, – teigia „Storage Box Shop“ maisto saugos ekspertė Sarah Lawson. – Dėl karščio į vandenį iš plastiko gali patekti kenksmingų cheminių medžiagų.“
Gresiančios sveikatos problemos
Ekspertė atskleidė, kad kai vanduo buteliuose įkaista, iš plastiko į vandenį gali patekti cheminių medžiagų – BPA ir ftalatų.
„Karštis padeda suardyti chemines plastikų, pavyzdžiui, plastikinių butelių, jungtis, ir šios cheminės medžiagos gali patekti į juose esančius gėrimus“, – aiškino plastiką tyrinėjusi Misūrio universiteto mokslininkė Julia Taylor.
Be to, geriant vandenį su šiomis cheminėmis medžiagomis galite pasijusti blogai ir patirti sveikatos problemų, įskaitant pykinimą ar skrandžio skausmus. Išgėrus į butelius supilstyto šilto vandens gali atsirasti galvos skausmas arba svaigulys.
„Kuo karščiau, tuo daugiau plastike esančių medžiagų gali patekti į maistą ar geriamąjį vandenį, – teigia Arizonos valstijos universiteto Biodizaino instituto Aplinkos sveikatos inžinerijos centro direktorius Rolfas Haldenas. – Jei geriate vandenį iš vieno PET butelio, ar tai pakenks jūsų sveikatai? Tikriausiai ne. Tačiau jei per dieną išgeriate keletą butelių, rizika žymiai padidėja.“
Saugumo sumetimais jis rekomenduoja įsigyti metalinį buteliuką vandeniui, o ne daugkartinio naudojimo plastikinį.
Kaip išlaikyti vandenį butelyje vėsų:
- Laikykite butelį vėsioje vietoje, niekada nepalikite jo tiesioginiuose saulės spinduliuose;
- naudokite metalinį, o ne plastikinį butelį.
- keliaudami laikykite vandens butelius šaltkrepšyje su ledo paketais.