• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maisto saugumo ekspertė įspėja apie pavojų sveikatai, geriant šiltą vandenį iš plastikinio buteliuko – jame gali būti toksiškų cheminių medžiagų.

Maisto saugumo ekspertė įspėja apie pavojų sveikatai, geriant šiltą vandenį iš plastikinio buteliuko – jame gali būti toksiškų cheminių medžiagų.

REKLAMA

Svarbu pakankamai gerti skysčių, ypač vasaros mėnesiais. Jei to nedarote, galva gali svaigti ar skaudėti bei atsirasti kitų nepageidaujamų šalutinių reiškinių. Todėl labai svarbu, kad vandenį gertumėte reguliariai visą dieną.

Kai esate ištroškę ir skubate, gali kilti pagunda tiesiog griebti pirmą pasitaikiusį butelį vandens.

Įspėja apie pavojų

Tačiau ekspertė įspėja apie pavojų sveikatai geriant šiltą vandenį, ypač jei butelis stovėjo labai karštoje vietoje, pavyzdžiui, automobilyje.

Taip yra todėl, kad į vandenį gali patekti cheminių medžiagų iš plastiko, rašo express.co.uk.

„Negerkite vandens iš butelio, kuris buvo paliktas saulėje arba karštoje aplinkoje, pavyzdžiui, automobilyje, – paaiškino parduotuvės „Storage Box Shop“ maisto saugos ekspertė Sarah Lawson.

REKLAMA
REKLAMA

– Dėl karščio iš plastiko į vandenį gali patekti cheminės medžiagos, pavyzdžiui, BPA ir ftalatai, kurios gali būti kenksmingos, jei patenka į žmogaus organizmą.“

REKLAMA

Geriant vandenį su šiomis cheminėmis medžiagomis gali pablogėti savijauta ir atsirasti sveikatos problemų.

Ji įspėjo apie galimus šalutinius tokio vandens poveikius:

- skrandžio problemos: gali pykinti arba skaudėti skrandį;

- galvos skausmas: dėl šių cheminių medžiagų gali skaudėti galvą;

- galvos svaigimas;

- hormonų pusiausvyros sutrikimai: kai kurios cheminės medžiagos gali sutrikdyti hormonų veiklą ir ilgainiui sukelti rimtesnių sveikatos problemų.

REKLAMA
REKLAMA

Kad taip nenutiktų, ji rekomendavo visada laikyti vandens butelius vėsioje vietoje ir nepalikti jų tiesioginiuose saulės spinduliuose. Juos galite laikyti šaltkrepšyje su ledo paketais.

Prieš gerdami vandenį iš butelio, patikrinkite, ar jis nėra šiltas – jei taip, geriau pasiimkite naują.

„Svarbu gerti pakankamai vandens, tačiau gerti karštyje paliktą vandenį yra nesaugu, – pridūrė ji. – Kad apsaugotumėte savo sveikatą, visada laikykite butelius su vandeniu vėsiai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viename tyrime, kuris 2014 m. buvo publikuotas žurnale „Environmental Pollution“, mokslininkai keturias savaites plastikinius vandens butelius veikė 70⁰ C karščiu bei nustatė, kad dėl to į vandenį pateko šiek tiek stibio ir bisfenolio A (BPA).

Tačiau iš 16 tirtų vandens prekės ženklų tik vienas viršijo JAV Aplinkos apsaugos agentūros nustatytas BPA kiekio ribas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų