Daugumai žinoma versli ir aktyvi moteris yra puikus pavyzdys, kaip suderinti motinystę ir verslą – penkių vaikų mama kartu su vyru Povilu sėkmingai plėtoja šeimos verslą „Krispo“ namų kvapai.
Kalbėdama apie savo šeimą K. Strolienė juokauja, kad pagalbininkų aplinkui yra per akis. „Neturėk daug pinigų, turėk daug draugų“, – sako nusišypsodama ji. Sulaukdama ne tik savo šeimos, tačiau ir draugų bei jų tėvų pagalbos, Kristina džiaugiasi artimu ryšiu: „Esame viena didelė itališka šeima.“
Didelė šeima
Tačiau labiausiai Kristina džiaugiasi šalia savęs turėdama vyrą Povilą, kuris nuo pat draugystės pradžios neribojo Kristinos ir skatino ją siekti aukštumų. Kalbėdama su laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimiene, verslininkė atskleidė, kad didelė, gausi šeima niekada nebuvo jos norų sąraše. Bet, kitaip nei ji, apie didelę šeimą svajojo jos vyras.
„Visada sakiau, kad turėsiu tik vieną vaiką ir ne daugiau – sieksiu karjeros, mokysiuosi, keliausiu. Susilaukus Elzės man vienos dukros ir užteko, nes niekada nejutau to vidinio poreikio turėti daugiau vaikų, man buvo faina, nes ir dirbau, ir mokiausi, jokios kalbos apie vaikus nebuvo.
Niekada neplanavau ir nenorėjau, bet atėjo ir esu laiminga (šypsosi). Kai kas aukščiau žino, ko mums reikia, gal tik reikia mokėti priimti tai, ką visata siunčia.“
Netrukus Kristina susilaukė ir antros, ir trečios atžalos. Vėliau, vienas paskui kitą į šeimą atėjo ir ketvirtas bei penktas vaikas. Penktojo mažylio gimimas šeimai buvo netikėtas. Būdama 40-ies ir turėdama keturis vaikus, Kristina svajojo skirti daugiau laiko sau.
Prieš išvykstant su šeima į Tenerifę, Kristina kreipėsi į gydytoją, manydama, kad jai prasidėjo ankstyvoji menopauzė.
Tačiau po tokių pasvarstymų ji sulaukė pasiūlymo pasidaryti nėštumo testą. Net negalvodama apie tai, kad galėtų būti nėščia, moteris savo vyrą nusiuntė nupirkti nėštumo testo. Pasidarius jį, atsakymas šokiravo ir ją, ir vyrą.
„Šokas buvo oho-ho-ho. Tuo metu buvo visokiausių pasvarstymų. Kadangi mano ketvirtas gimdymas buvo tikrai sunkus, vos jį išgyvenau, Povilas sakė, kad taip nėra gerai, pagalvokime, ką galime daryti, kad ir kokia laimė tai bebūtų. Nusprendėme, kad pažiūrėsime, kaip bus, tegul taip ir lieka.
Ir tada aš labai stipriai apsinuodijau bakterija, vėmiau dieną naktį, nepakilau nuo lovos, net į ligoninę papuoliau dėl dehidratacijos. Galvojau, dabar bus taip, kaip turi būti. Na, o kuomet mes priėmėme sprendimą, kad lauksime šio vaiko, pasveikinsime jį atėjus, tuomet pradėjome daryti visus įmanomus tyrimus.
Juokinigiausia buvo tai, kad grįžus į Lietuvą ir nuvykus pas gydytoją, ji manęs klausė: „Stroliene, ko esate tokia liūdna, juk gera žinia?“ Klausiau gydytojos, juk man 40 metų, ar yra dar tokio amžiaus žmonių gimdančių.
Ji iš manęs tik pasijuokė ir pasakė, kad ką tik priėmė vaikelį, kurį pagimdė 47-erių moteris. Vaikelis sveikiausias, moteris irgi po dviejų dienų išrašyta, visi laimingi“, – pasakoja Kristina apie nerimą kėlusį nėštumą, kuomet laukėsi mažojo Vytuko.
Skaudi diagnozė
Neretai moterys nelinkusios kalbėti apie kitą, ne tokią malonią motinystės pusę. Visgi, K. Strolienė ja dalinasi atvirai. Sulaukus penktos atžalos, Kristinai ėmė slinkti plaukai. Iš pradžių jie slinko pamažu, plotais. Tačiau toks reiškinys po nėštumo moteriai nebuvo naujas, mat su tuo ji susidūrė ir susilaukusi dukros Elenos:
„Tą kartą netekau 60 proc. savo plaukų, tačiau tada dar nereikėjo jokio hormoninio gydymo, užteko išorinių priemonių – PRP procedūrų, mezoterapijos. Išbandžiau viską, ką galėjau, ir plaukai pradėjo atauginėti patys. Atsiauginau ir vėl ilgus plaukus, kurie buvo net gražesni nei prieš tai.“
Alopecijos diagnozę Kristina išgirdo pagimdžiusi jauniausią sūnų. Dabar juokaudama ji sako, kad taip apie save priminė jos autoimuninė sistema. Šį kartą prireikė hormoninio gydymo, kuris kartu su savimi „atnešė“ visą puokštę šalutinių poveikių, vienas jų – užaugęs svoris.
„Svoris tai dar bala nematė, tačiau tai, kad vyksta viduje, nervų bangos... Buvo tikrai labai sunkių momentų. Sunku buvo ir vyrui, kuris manęs niekada nebuvo matęs rėkiant iš pykčio raudonais žandais. Negana to, buvo nutirpusios ir kojos, negalėjau iš skausmo paeiti“, – sako ji.
Moteris sako, kad dauguma kitų žmonių dėl šalutinių vaistų poveikių neretai jų atsisako ir vietoje to renkasi dėvėti perukus. Vartojant vaistus, buvo be galo svarbu pailsėti, todėl Kristinai teko išmokti sustoti ir skirti laiko poilsiui. Dabar ji apie alopeciją pasakoja kaip apie praėjusį etapą, iš kurio daug ko išmoko:
„Tai buvo visai nelengvas kelias. Atrodo, kad plaukai, kas čia tokio, tačiau jie yra labai svarbu. Dabar man žmonės sako, kokia esu pozityvi, laiminga, tačiau aš tokia visada nebuvau. Kuomet viena dukra man skuto plaukus, o mažesnė juos rinko – verkėme visos trys.
Tačiau tada susidėliojau viską savo galvoje, kad tai yra tik plaukai, aš nesergu vėžiu, dėl ko jie man būtų nukritę ir kas būtų buvę kur kas blogiau, skaudžiau.“
Susitaikymą su liga apsunkino ir tai, kad porą mėnesių Kristina nematė jokių gydymo rezultatų – pirmieji ataugę plaukai pasirodė tik po gerų poros mėnesių: „Nuo vaistų važiavo stogas, priaugau svorio, o plaukų nebuvo net užuominos. Galvojau – na ir papuoliau, tačiau tada Dievas mane išgirdo.“
Atsakomybė už savo pačios laimę
Išgyventi sudėtingą gyvenimo etapą Kristinai padėjo ne tik vidinė stiprybė, tačiau ir jos vyro Povilo palaikymas. Be to, besilankydama pas gydytoją, ji kiekvieno vizito metu sulaukdavo klausimo, ar namuose viskas gerai, ar šeima palaiko, myli.
„Kai gydytoja taip pradėjo manęs klausinėti, man pasidarė įdomu. Kaip vėliau paaiškėjo, yra daugybė pacientų, kurie vartoja antidepresantus, vaikšto pas psichologą. Pasirodo, plaukų netekimas yra visiškai susijęs su psichologine būsena“, – sako ji.
Visgi, pati K. Strolienė nemano, kad išvaizda yra susijusi su asmenine laime. Pasak jos, laimė yra vidinė būsena, kurią žmogus susikuria pats.
„Niekas negali padaryti tavęs laimingu, tik tu pats. Ir tą reikia transliuoti. Nereikia kreipti dėmesio į smulkmenas ir jomis apkrauti savo širdies. Laimės yra išmokstama.
Aš pati nebuvau niekada tokia, bet vieną kartą pasakiau sau, kad tik aš pati galiu padaryti save laiminga. Laiminga moteris šeimoje reiškia, kad tuomet ir visi kiti bus laimingi. Būkime laimingi, spinduliuokime tą laimę kitiems, nes šeima yra maža valstybė“, – nusišypso ji.
Laidą „Pasaulis pagal moteris“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 10 val. ryto per TV3! Visą laidą žiūrėkite čia: