• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiais metais orai mus stebina savo permainomis, todėl įdomu, kokių gi orų tikėtis likusią vasaros dalį? Gamtos ženklus stebinti ir suprantanti Janina, įsikūrusi Dzūkijoje, atskleidė, ko tikėtis ir kada geriausia imti atostogas, kad spėtume pasimėgauti šiluma.

Šiais metais orai mus stebina savo permainomis, todėl įdomu, kokių gi orų tikėtis likusią vasaros dalį? Gamtos ženklus stebinti ir suprantanti Janina, įsikūrusi Dzūkijoje, atskleidė, ko tikėtis ir kada geriausia imti atostogas, kad spėtume pasimėgauti šiluma.

REKLAMA

Naujienų portalui tv3.lt susisiekus su Janina, moteris tikino, jog tokie permainingi orai tęsis iki pat Žolinių – rugpjūčio 15 dienos.

Kada imti atostogas?

„Pavasarį orai taip pat buvo labai permainingi: vieną rytą atsikeli, lauke šalnos, kitą rytą saulutė šviečia, šilta. Kad ir dabar, būna ryte atsikeliu į darbą – reikia striukės, o išėjus iš darbo taip karšta, kad nėra kuo kvėpuoti.

Labiau link Žolinių prasidės tikra lietuviška vasara: su griausmais, žaibais. Vienur gal neiškris nė vieno vandens lašo, o kitur lis. Gali būti taip, kad vienoje upės pusėje lis, o kitoje – ne.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat neturėtų būti ir užsitęsusių karščio bangų, nes jas nuplaus atslinkusios liūtys. Tai bus tokia vasara, kuri man primena vaikystę. Seniai nebuvo tokios vasaros“, – įsitikinusi Janina.

REKLAMA

Turbūt vienas svarbiausių klausimų, kuris kirba lietuvių galvoje: tai kada atostogauti ir aplankyti mūsų mylimą pajūrį? Janina vienareikšmiškai atsako, jog tik dabar, nes po Žolinių pradėsime jausti rudens atokvėpį.

„Dabar, kai vėjas pučia, mes jaučiame vasarą, gaivų, tyrą orą. Šis Joninių periodas – pats nuostabiausias, kai šviečia saulė ir kartais prapliaupia lietus, pučia vasariškas vėjas.

REKLAMA
REKLAMA

Jei kalbėsime apie rugpjūtį – po Žolinių jausime lietuviškos vasaros pabaigą. Todėl džiaukimės tokiais orais, kol galime, nes jie netruks ilgai“, – ragina gamtos ženklų žinovė.

Kaip sužinoti, ar kitą dieną lis?

Dzūkė taip pat papasakojo, kokius ženklus gamtoje mes galime stebėti patys. Pasak Janinos, tolimesnė vasara priklausys nuo Joninių šventės. Trumpiausią vasaros naktį – Joninių naktį, reikia nemiegoti ir stebėti, kaip nugula rasa.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei Joninių naktį gausiai nugula rasa, tai paprastai laikoma geru ženklu. Tai gali reikšti, kad artimiausios dienos bus šiltos ir sausos. Gausa rasos naktį dažnai siejama su giedru dangumi ir ramiu oru.

Jei rasa nenugula arba jos yra labai nedaug, tai gali reikšti lietingus ir drėgnus orus ateityje. Debesuotas dangus ir šiltas oras naktį gali lemti mažesnę rasos formavimąsi, o jei rasa nugula, bet oras yra šaltokas, tai gali reikšti, kad artimiausios dienos bus vėsesnės.

REKLAMA

Janina Joninių vakarą ragina stebėti, kaip leidžiasi saulė. Jei saulė leidžiasi giedrame danguje – tai laikoma geru ženklu, vadinasi, kad artimiausios dienos su šiltos. Jei saulėlydis raudonas – reiškia artimiausios dienos bus šiltos, bet sausos. Jei saulėlydis debesuotas – artėja lietingi orai.

Taip pat iš gamtos ženklų galime nuspėti, ar artėja lietus. Pasirodo, net ne visada būtina stebėti orų prognozes:

„Pradeda labiau skraidyti musės, vabalai. Vakare reikia stebėti saulėlydį – jei saulutė nusileido į debesis – tuomet kitą dieną lis. Kai ateina darbymetis aš net nežiūriu televizoriaus ir neklausau radijo: nėra kada, todėl visada apie rytojų sprendžiu iš to, kaip nusileidžia saulė.“

Visai gražiai žmogiškai pakalbėjo, maloniai susiskaitė
Grįšk, dzūke janina atgal į savo d e l f į neknisus proto
ruginio prisprogus pasakas seka.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų