Palangos senosios gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Sandra Žutautienė naujienų portalui tv3.lt papasakojo, kad įvykis, kurio metu galimai psichotropinėmis medžiagomis apsinuodijo ugdymo įstaigos moksleivis, vakar nutiko prieš prasidedant pirmai pamokai.
Ėmėsi veiksmų
Ruošiantis kūno kultūros pamokai, persirengimo kambaryje, moksleivis pasivaišino kito klasės draugo elektronine cigarete.
„Kaip vėliau nuskambėjo ir žiniasklaidoje, įtariama, kad paauglys apsinuodijo psichotropinėmis medžiagomis. Prastai pasijutęs moksleivis pats paskambino tėvams ir netrukus buvo išgabentas į ligoninę“, – pasakoja direktoriaus pavaduotoja.
S. Žutautienės teigimu, pamoką vedusi kūno kultūros mokytoja, kuri tuo pačiu buvo ir nukentėjusio moksleivio klasės auklėtoja, netrukus pati susisiekė su auklėtinio tėvais:
„Nedelsiant sureagavome, pradėjome aiškintis situaciją ir tirti įvykio aplinkybes. Paaugliui patekus į ligoninę, nustatyti, kas įvyko, pradėtas tyrimas. Dar tą pačią dieną gimnazijos mokiniai, kurie dalyvavo įvykyje, buvo apklausti, mokykloje pradėjome ir vidinį tyrimą: buvo sušaukta gimnazijos krizių valdymo komanda, vyko vaiko gerovės komisijos posėdis.
Prašydami suteikti psichologinę pagalbą, kuri būtų teikiama vaikams, kreipėmės į švietimo pagalbos tarnybą. Taip pat su moksleiviais buvo aptartos įvykio detalės ir galimos pasekmės, kadangi toks įvykis gimnazijoje – nekasdienis.“
Ugdymo įstaigos pavaduotojos teigimu, iki šiol gimnazijos administracija nebuvo sulaukusi panašių tėvų skundų. Vis dėlto, S. Žutautienė tikina, kad būtų naivu tikėtis, jog tokios problemos dėl elektroninių cigarečių rūkymo, kurios yra aktualios visoje Lietuvoje, išskirtinai aplenkia Palangą.
„Elektroninių cigarečių garinimas, rūkymas yra didžiulė problema šalyje. Būtų naivu galvoti, kad Palangoje tas nevyksta. Su šia problema esame susipažinę ir kiekvieną dieną su ja kovojame. Visgi, toks atvejis, kad moksleivis dėl apsinuodijimo papuolė į gydymo įstaigą, gimnazijoje yra pirmasis“, – teigia pašnekovė.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui taip pat pabrėžia, kad kovoje su rūkymo bei garinimo problema, gimnazija taiko griežtas priemonės. Dar mokslo metų pradžioje buvo sustiprintas mokytojų budėjimas pertraukų metu:
„Taip pat aplinkos stebėjimui įrengėme ir papildomų kamerų, kiek tai daryti leidžia vaiko teisių ir duomenų apsaugos įstatymai. Kiek galėjome sustiprinome ir mokyklos taisykles.
Įvedėme naujas mokinio elgesio taisykles, sugriežtinome poveikio priemones, kurias taikome pastebėję vaiką su neleistinomis priemonėmis. Įsivedėme papildomų punktų, kuriais naudodamiesi dar griežčiau reaguojame į kiekvieną panašų atvejį.“
Sandra Žutautienė taip pat priduria, kad gimnazija, suvokdama problemos aktualumą Lietuvos mastu, skatina spręsti šią bėdą susitelkus: „Reikalingas ne tik pavienių mokyklų įsikišimas, tačiau ir problemos sprendimas šalies mastu.“
Policija pradėjo tyrimą
Įvykį, nutikusį Palangos senojoje gimnazijoje, patvirtino ir Klaipėdos apskr. VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė.
Teigiama, kad policija pradėjo tyrimą, šiuo metu policijos pareigūnai aiškinasi ir tikslina šio įvykio aplinkybes.
„Vakar, Palangos policijos komisariato pareigūnai lankėsi ugdymo įstaigoje, bendravo su administracijos atstovais ir jaunuolio šeimos nariu. Daugiau skelbtinos informacijos kol kas neturime, vyksta tyrimas“, – sakė ji.
Kokia šiuo metu paauglio sveikatos būklė – nekomentuojama, tai daryti draudžia duomenų apsaugos įstatymas.