Susirinkusių svečių įvaizdis nepraslydo pro akis etiketo ekspertui ir žinovui Giedriui Drukteiniui.
Apžvelgęs svečių derinius bei aksesuarus, žinovas pateikė savo išvadas ir atsakė į klausimą, ar visi susirinkę svečiai pataikė į aprangos kodą ir tinkamai atrodė atvykę į tokį svarbų priėmimą.
Žmonės atrodo nelaimingi
„Visų pirma, atkreipčiau dėmesį į tai, kad dauguma vyrų renkasi ne užsegamas varlytes, o su gumutėmis. Tai nėra didelė klaida, tačiau reikia pastebėti, kad prabangias susegamas varlytes renkasi vos pavieniai svečiai – absoliuti mažuma.
Taip pat pastebėjau itin nelaimingus žmones. Iš veidų svečių matosi, kad Lietuvoje gyvenimas nėra lengvas, mažai besišypsančių veidų. Aš manau, kad pats laikas mokytis laikysenos prieš objektyvą ir fotokameras.
Juk tokių nuotraukų paskirtis parodyti, kad gyvenimas tau nusisekė – esi stilingas, gerbiamas, todėl tave kviečia į tokius renginius, tai ko raukytis“, – svarsto etiketo žinovas G. Drukteinis.
Sukritikavo pirmąją šalies damą
Paprašius pasidalinti, kaip G. Drukteinis vertina pirmosios šalies damos įvaizdį, jis laikėsi griežtos pozicijos: „Aš labai džiaugiuosi, kad mes turime pirmąją šalies porą – ji yra darni, tvarkinga, padori šeima, tačiau man gerbiamos Dianos Nausėdienės įvaizdis nepatiko.
Mūsų pirmajai poniai patarčiau keisti šukuoseną. Moters pozicija prasideda nuo šukuosenos, todėl jeigu norime atrodyti patenkinti gyvenimu, reikėtų atitinkamos šukuosenos.“
Kuo daugiau uždengto kūno
Pasiteiravus, ar nereikėjo pirmajai šalies damai, kaip ir karalienei Matildai, rankų pridengti pirštinaitėmis, G. Drukteinis sakė, kad viskas priklauso nuo drabužių rankovių.
„Jei viršutinis drabužis yra trumpomis rankovėmis, pirštinaitės yra būtinos. Karališkoje aplinkoje egzistuoja tokia taisyklė – kuo daugiau matosi nuogo kūno, tuo sunkiau susigrąžinti gerą įvaizdį.
Pavyzdžiui, fotografuotis su glaudėmis arba bikiniu yra praščiokiškas sprendimas, kuris sukels pašaipas.“
Pastebėjo mėlyną kostiumą
Taip pat ekspertas pastebėjo ir Seimo nario Jono Pinskaus kostiumą: „Mėlynas kostiumas – tikras nesusipratimas. Juk reikia demonstruoti pagarbą tai vietai, kur eini.
Kam eiti su tuo pačiu ir į darbą, ir į tokio lygio priėmimus? Nebent norisi, kad aplinkiniai varstytų žvilgsniais.“
Primename, kad šventinis pokylis surengtas Nacionalinio muziejaus LDK valdovų rūmuose. Į iškilmes atvyko Lietuvos politikai, mokslo, kultūros sričių atstovai.