„The Oxford Longevity Project“ (Oksfordo ilgaamžiškumo projekto) ekspertai pasidalino pagrindiniais būdais, kaip pagerinti ir prailginti savo gyvenimą.
Projekto autorius profesorius Denisas Noble'as pabrėžė miego svarbą, rašo express.co.uk.
„Autofagija yra organizmo ląstelių atliekų šalinimo sistema, kuri lėtina mūsų senėjimą, – pasakojo jis. – Sistemos veikla senstant silpsta, bet kiekvienas gali padaryti kai ką nesudėtingo, kad suaktyvintų autofagiją – paprastasčiausias sprendimas yra daugiau miegoti, nes miegodami savaime pasninkaujame.“
Patarimai, kaip prailginti gyvenimą
Kitas patarimas iš Leslie Kenny, vieno iš projekto „The Oxford Longevity Project“ autorių, yra pradėti daryti pritūpimus.
„Gera pusiausvyra yra labai svarbi... Raumenų masė mažėja maždaug vienu procentu per metus, kol sulaukiame vidutinio amžiaus, – aiškino L. Kenny. – Dramatiškesnius nuostolius, iki 50 procentų, patiriame, kai mums sukanka 70–80.“
„Su amžiumi susijęs skeleto raumenų masės ir funkcijos praradimas arba sarkopenija pasireiškia fiziniu silpnumu ir padidėjusia sergamumo rizika“, – pridūrė L. Kenny.
Taigi, kuo rūpestingiau žmogus prižiūri savo raumenis, tuo mažesnė rizika susirgti osteoporoze ar griuvus susilaužyti kaulus.
„Visi žinome, koks rimtas šlaunikaulio lūžis gali būti vyresniame amžiuje!“, – pridūrė L. Kenny.
Anot ekspertės, labai paprastas pratimas, kurį galime atlikti, yra reguliariai daryti pritūpimus, kad sustiprintume apatinę kūno dalį ir patobulintume pusiausvyrą.