Mergaitės mama nusprendė netylėti ir apie tai papasakojo žurnalistams. Maža to, ji pareiškė, jog Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas paprašė jos tylėti ir neva pažadėjo jai už tylą sumokėti.
Kauno klinikos surengė specialią spaudos konferenciją, kurioje dalyvauja Kauno klinikų direktorius medicinai ir slaugai doc. Kęstutis Stašaitis bei Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas.
Konferencijoje K.Stašaitis papasakojo daugiau apie slaugytojos, sumaišiusios tirpalą, būklę.
„Slaugytoja yra patyrusi, profesionali. Savo darbą išmano ir dirba daugiau nei 20 metų. Tik įvykus šiam faktui, paprašiau, kad ji išeitų į namus. Jos sveikatos būklė labai rimta. Ji turi nedarbingumo lapelį, beprotiškai pergyvena dėl šio įvykio.
Jos būklė kelia didesnį nerimą nei bendrai visa ši susidariusi situacija. Mes darysime viską, kad ji grįžtų į darbą. Dar neaišku, ar ji grįš, niekas nėra aišku“,– kalbėjo Vaikų ligų klinikos vadovas.
Pašnekovų teigimu, dėl didelio krūvio tai nutikti negalėjo, mat slaugytoja dirba vieną darbą. „Viskas įvyko dieną, apie 14 valandą, ji atėjo iš namų, ne po naktinio budėjimo.“
Kėvalas išsakė poziciją
Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su profesoriumi R.Kėvalu, kuris nuodugniai paaiškino, kas iš tikrųjų nutiko priėmimo skyriuje.
„Paauglė į skubios pagalbos skyrių atvyko dėl pilvo skausmų ir vėmimo. Ten buvo paskirtas tirpalas, skirtas lašinti per lašines.
Reikalingas paskirtas tirpalas supainiotas su 0,002 proc. chlorheksidino tirpalu.
Mūsų medikai patirties tokiuose dalykuose neturi. Tai – pirmas kartas. Išsiaiškinome, kad pacientei buvo sulašinti 5 miligramai kiekio, o toksinė dozė – 15 miligramų.
Rastas vienintelis aprašytas atvejis, kai suaugusiam žmogui buvo per klaidą sulašinta 800 miligramų.
Šiuo atveju pacientė gavo tris kartus mažesnę toksinę dozę, todėl jokių šalutinių poveikių tai nesukėlė“, – kalbėjo profesorius.
Perkelta stebėti
Netrukus po to pacientė buvo perkelta į intensyvios terapijos skyrių, bet ne todėl, kad jos būklė pablogėjo, o todėl, kad, kaip sakė R.Kėvalas, medikai privalėjo stebėti jos gyvybines funkcijas.
„Jokių nuokrypių nuo normos nebuvo. Šis sulašintas kiekis, žvelgiant, yra juokingas.“
Šiuo metu paauglė yra paleidžiama namo. „Mergaitės būklė gera, šiuo metu ji dar laukia vaikų gastroenterologo konsultacijos dėl pilvo skausmų, dėl kurių ji ir atvyko į Vaikų skubios pagalbos skyrių“, – per spaudos konferenciją Kauno klinikose pirmadienį sakė Vaikų ligų klinikos vadovas Rimantas Kėvalas.
Laukia pacientės mamos veiksmų
Profesorių ypač papiktino pacientės mamos elgesys ir viešas pareiškimas, neva už tylą R.Kėvalas pasiūlė kompensaciją.
„Kita medalio pusė – negražus ir antimoralus mamos elgesys. Ji viešai pareiškė, kad aš jai siūliau piniginę kompensaciją, kad šis atvejis neišeitų į viešumą. Pirmas dalykas, aš su ja niekada nesikalbėjau vienas. Visada buvo kolegos.
Man, kaip žmogui nesuvokiamas šito melo tikslas. Iš emocijų apimtų pacientų artimųjų dažnai išgirstame, kad medikai grubūs, pikti, tačiau aš, kaip vadovas, šiuo atveju esu kaltinamas kriminaliniu nusikaltimu, todėl tikrai netylėsiu ir lauksiu teisininkų išaiškinimo.
Arba ši ponia turi viešai pareikšti, kad tai yra melas arba įsijungs teisiniai mechanizmai. Aš turiu teisę gintis nuo šmeižto“, – kalba profesorius.
R.Kėvalas patikino iki šiol su pacientės mama nebendravęs.