Delta atmaina sukelia kitokius, labiau gripą primenančius simptomus, lyginant su ankstesnėmis koronaviruso mutacijomis, taip pat ir su britiškąja atmaina.
„ZOE“ kovido simptomų tyrimas neseniai patvirtino, kad šiuo metu JK jau dominuojančios delta atmainos būdingiausi simptomai yra galvos skausmas, gerklės peršėjimas, sloga ir karščiavimas. Šie simptomai skiriasi nuo su ankstesnėmis COVID–19 mutacijomis sietų požymių, rašoma mirror.co.uk.
Nuo pat pandemijos pradžios pagrindiniais koronaviruso simptomais buvo įvardijami sausas kosulys, karščiavimas ir skonio bei kvapo pojūčių dingimas. Tačiau panašu, kad delta atmaina veikia kitaip ir užsikrėtusiesiems sukelia kitokius simptomus. Šia atmaina, pirmą kartą nustatyta Indijoje, taip pat dažniau užsikrečia jaunesni, dar pasiskiepyti nesuspėję žmonės.
Kol kas nustatyti simptomai yra tokie:
Galvos skausmas; Gerklės peršėjimas; Slogavimas; Karščiavimas.
Timas Spectoras, genetinės epidemiologijos profesorius iš Londono „King‘s College“ ir „ZOE“ tyrėjas, „YouTube“ publikuotoje apžvalgoje sakė: „Pirmasis simptomas yra galvos skausmas, tuomet seka gerklės peršėjimas, slogavimas ir karščiavimas.“ Labiau „tradiciniai“ simptomai yra retesni, pridūrė jis.
T. Spectoras taip pat paaiškino, kad jaunesniems žmonėms, kurie pasiskiepyti dar nespėjo, delta variantas sukelia peršalimą primenančius simptomus. Skonio ir uoslės pojūčių praradimas, remiantis tyrimo duomenimis, nėra toks dažnas, taip pat rečiau pasitaiko kosulio atvejų, nors karščiavimas vis dar išlieka būdingas.
Primena peršalimą
Vis labiau nerimaujama, kad dėl pasikeitusių simptomų ir jų panašumo į paprastą peršalimą, žmonės gali nesuprasti, kad iš tiesų serga koronavirusu. JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai atnaujino simptomų sąrašą, tačiau JK kol kas tokių pakeitimų nesiimta.
„ZOE“ tyrimas yra programėlė, kuria gyvai renkami naujausi duomenys iš maždaug keturių milijonų jos naudotojų visame pasaulyje. Duomenys tuomet analizuoja Londono „King‘s College“ universitetas. Duomenų analizė parodė, kad virusas dabar veikia kitaip.
Dr. Abdulas Ghafuras, infekcinių ligų gydytojas iš Indijos, „Bloomberg“ sakė, kad mato daugiau diarėjos varginamų kovido pacientų. Delta atmaina yra 60% labiau užkrečiama nei anksčiau dominavusioje britiška atmaina – būtent dėl šios priežasties JK karantino pabaiga atidėta į liepos mėnesį.
Šalies vyriausybė kritikuojama už tai, kad laiku nesustabdė skrydžių iš Indijos ir taip neužkirto kelio atmainos patekimui į JK. Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, delta atmaina jau užfiksuota daugiau nei 80 pasaulio šalių. Visgi, dvi vakcinos dozės vis dar sėkmingai nuo jos apsaugo.