Gali būti įvairių priešlaikinės ejakuliacijos priežasčių: perteklinis jautrumas, hormonų disbalansas, genetinis polinkis, stresas, nerimas, depresija arba ankstesni seksualiniai trauminiai įvykiai, nepakankama seksualinė patirtis arba pernelyg didelis susijaudinimas.
Pasikartojanti priešlaikinė ejakuliacija gali turėti neigiamos įtakos partnerių lytiniam gyvenimui ir santykiams. Priešlaikinė ejakuliacija gali trukdyti pasiekti seksualinį pasitenkinimą tiek vyrui, tiek jo partneriui. Nuolatinės problemos su ejakuliacija gali sukelti stresą ir nerimą, sustiprinant problemą ir dar labiau iškreipiant lytinį gyvenimą. Viskas tai gali turėti neigiamą poveikį bendram poros emociniam ryšiui.
Svarbu laiku atpažinti problemą ir kreiptis pagalbos į specialistus - seksologus ar gydytojus, kurie gali nustatyti priežastis ir pasiūlyti efektyvius medikamentinius arba nemedikamentinius gydymo metodus.
Nemedikamentiniai gydymo būdai tai psichologinės konsultacijos ir elgesio terapiją, kuri naudinga tuomet, kai abudu partneriai pasiruošę įdėti pastangų ir praktinio darbo, taikant „start-stop“ metodiką, varpos galvutės užspaudimo metodiką, įvairių greitą ejakuliaciją paskatinančių dirgiklių eliminavimo metodiką ir kt. Medikamentinio gydymo galimybės nėra labia plačios. Gali būti naudojama lokali terapija, kai stengiamasi sumažinti varpos galvutės jautrumą – paprastai naudojami geliai, kremai arba purškalai su lidokainu. Arba vienintelis geriamas vaistas (su patvirtinta indikacija) priešlaikinės ejakuliacijos problemai spręsti. Jis veikia serotonino grandinę, taip susilpnindamas/ sulėtindamas seksualinį atsaką ir padėdamas prailginti lytinio akto trukmę bei pagerinti ejakuliacijos kontrolę. Dėl bet kokio vaisto vartojimo būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Netinkamai vartojamas vaistas gali pakenkti sveikatai.
Svarbiausia yra atviras bendravimas su partneriu ir savalaikis pasitikėjimas specialisto pagalba, siekiant rasti efektyvius būdus priešlaikinės ejakuliacijos problemos įveikimui.