• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„O, taip, puikiai prisimenu sporto salės – „kačialkos“ – virusą. Prieš gerus keturis metus visi norėjo tapti treneriais. Aš nebuvau išimtis“, - nusijuokė CrossFit’o atletas bei treneris 29-erių Edgaras Krasavcevas. – Pradėjau ir aš tuomet lankyti visus įmanomus seminarus bei paskaitas“.

8

„O, taip, puikiai prisimenu sporto salės – „kačialkos“ – virusą. Prieš gerus keturis metus visi norėjo tapti treneriais. Aš nebuvau išimtis“, - nusijuokė CrossFit’o atletas bei treneris 29-erių Edgaras Krasavcevas. – Pradėjau ir aš tuomet lankyti visus įmanomus seminarus bei paskaitas“.

REKLAMA

Dar prieš susergant sporto salės liga Trakuose augęs Edgaras dienas leisdavo irklavimo bazėje. Tačiau dėl paauglystėje patirtos nugaros traumos vaikinas negalėjo ilgiau irkluoti. „Tačiau nenorėjau atsiriboti nuo sporto, todėl pasirinkau sporto salę ir leidau sau pasvajoti apie sėkmingą trenerio karjerą“, - sakė E. Krasavcevas.

Besilankydamas trenerio kursuose atletiškas vaikinas susipažino su Laimiu Bartasūnu ir Tadu Gudžiausku. „Nugirdau jų pokalbį apie CrossFit’o varžybas, išgirdau, kad teko irkluoti penkis kilometrus... O aš kažką ir leptelėjau apie tą irklavimą – juk nieko čia įspūdingo. Deja, tuomet dar nežinojau, kad CrossFit’e yra ne viena rungtis“, - šypsojosi Edgaras.

REKLAMA
REKLAMA

„Kažkas gausis“

T. Gudžiauskas vaikinui pasiūlė apsilankyti CrossFit’o salėje ir viską pačiam išbandyti. „Ateik pirmą kartą nemokamai“ išgirdau. Nemokamai? Juk mes visi šiek tiek esame lenkai – jeigu nemokamai, reikia eiti, - juokėsi sportininkas. – Pasikviečiau kartu keliauti draugą ir, tiesą pasakius, man nelabai patiko pirmoji treniruotė. Gavome su pagaliu ir kamuoliu pratimus daryti. Neįdomu, juk tuomet buvau pratęs „kačialkoj“ gerai raumenį papumpuoti“.

REKLAMA

Tačiau Edgaras sublizgėjo treniruotėje, kai reikėjo atlikinėti „mirties trauką“.

„Man viskas puikiai gavosi ir Tadas mestelėjo frazę „O iš tavęs gali kažkas užaugti“. Šie žodžiai tapo didžiausia mano motyvacija, o kai sudalyvavau komandinėje treniruotėje – viskas, jaučiau pagavęs kablį, - pasakojo E. Krasavcevas. – Pradėjau dalyvauti varžybose, tapau treneriu ir CrossfFt’as tapo mano gyvenimu“.

REKLAMA
REKLAMA

„Sunku? Varai toliau!”

„Kovotojo, - vienu žodžiu į klausimą, kokių charakterio savybių reikia CrossFit‘o atletams, nurėžė Edgaras. – Yra dvi rūšys CrossFit‘u užsiimančių žmonių. Vieni čia ateina pakilnoti svarmenų ir pasišnekėti, gerai praleisti laiką, o kiti siekia savo užsibrėžtų tikslų, rezultato. Jeigu esi pastarasis, privalai būti kovotojas – atsikeli ir varai. Tau sunku? Varai toliau! Tie, kurie kovoja, jie niekada nepasiduos po trijų ar penkių minučių. Taip, atrodo, kad kiekvienas gali. Ir tu darysi, bet ateis akimirka, kai pasakysi „Negaliu“. O tikri kovotojai šio žodžio niekada nesako. Ir jie pasiekia labai daug“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepasiduoti – šis žodis Edgarą persekioja visą gyvenimą. „Vaikystėje mačiau draugus – nueina į vieną būrelį, palanko mėnesį ir moja ranka - eina į kitą. Ten dar mėnuo ir vėl ranka moja. O aš žinau, kad reikia iškentėti, - šypsosi „Amber CrossFit“ komandos narys E. Krasavcevas. – Juk visada gyvenime taip būna: iš pradžių smagu, vėliau pasidaro kiek nuobodu, vėliau vėl smagiau. Juoda-balta. Būdamas dugne privalai išlaukti momento, kai gali atsispirti ir žengti kelis laiptelius aukštyn, kur bus šiek tiek lengviau“.

REKLAMA

„Kovotojo mygtukas“

Pasak Edgaro, CrossFit‘as yra gyvenimo būdas. „Įsitrauki ir tau net nereikia vaidinti sveiko gyvenimo būdo guru. Viskas gaunasi automatiškai. Tačiau visiems siūlau paprastą sprendimą: ateiti, pabandyti ir suprasti. O svarbiausia yra nežiūrėti youtube.com vaizdo įrašų. Kodėl? Nes išsigąsite! Žmonės, išgirdę, jog esu CrossFit’o atletas, tuoj puola klausti, kiek traumų turėjau, kas buvo lūžę ir kiek dar tempsiu, - šypsosi E. Krasavcevas. – O aš tempiu ir galiu drąsiai pasakyti, jog jaučiuosi geriau negu jaučiausi kiekvieną dieną lankydamąsis treniruoklių salėje. Esu stiprus, lankstus, ištvermingas”.

REKLAMA

Atletas tuoj pat suskubo perspėti, kad CrossFit‘e nėra ribų tobulėjimui. „Tačiau CrossFit‘as puikiai leidžia suvokti savo galimybes. Čia reikia būti realistu ir nereikia savęs lyginti su JAV atletais, kurie yra pasiryžę aukoti savo sveikatą dėl rezultatų, - teigė E. Krasavcevas. – Tiesiog CrossFit‘o salėje privalai susipažinti su tavyje gyvenančiu kovotoju“.

E. Krasavcevo teigimu, treniruotės ir varžybos – du skirtingi dalykai. „Gali sportuoti, savęs nespausti, visada būti paskutinis treniruotėse, tačiau per varžybas nusispaudžia kovotojo mygtukas ir tu laimi, - pečiais patraukia Olimpinės dienos CrossFit‘o komandinėms varžyboms šiuo metu besiruošiantis atletas. – Nuspaudus tą mygtuką aptemsta protas, nieko negirdi ir varai. CrossFit‘e labai daug lemia sugebėjimas susikoncentruoti tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje. Laimi visuomet tas, kas turi kovotojo mygtuką ir laiku jį nuspaudžia“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų