• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors kalkių nuosėdos nėra pavojingos sveikatai, tačiau sudaro netvarkos įspūdį. Be to, jos gali pakenkti čiaupams, vamzdžiams ir dušo galvutėms, nes laikui bėgant kalkių nuosėdos juos užkemša ir suprastėja vandens slėgis.

Nors kalkių nuosėdos nėra pavojingos sveikatai, tačiau sudaro netvarkos įspūdį. Be to, jos gali pakenkti čiaupams, vamzdžiams ir dušo galvutėms, nes laikui bėgant kalkių nuosėdos juos užkemša ir suprastėja vandens slėgis.

REKLAMA

Tačiau valymo ekspertas pasidalino „labai veiksminga namine priemone“, kuri padės pašalinti net įsisenėjusias kalkių nuosėdas.

Daugybėje namų ūkių teka kietas vanduo, todėl kalkių nuosėdos ten yra dažna problema. Baltos ar gelsvos spalvos nuosėdos susidaro ant čiaupų, kriauklėse, klozete, ant dušo stiklų ir ant kitų paviršių, kurie turi sąlytį su kietu vandeniu.

Padeda naminė priemonė

Kalkėti paviršiai ne tik atrodo nešvarūs, kalkių nuosėdos taip pat gali sugadinti prietaisus bei paveikti jų energijos taupumą. Tačiau pasinaudoję nepavojinga namine priemone, kalkes galite lengvai pašalinti, rašo express.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

„Essentials Living“ operacijų vadovas Olly Cavner su express.co.uk pasidalino patarimais, kaip pašalinti kalkių nuosėdas, naudojant pigią ir paprastą naminę priemonę.

REKLAMA

Jis sakė: „Jeigu jums patinka švarus, blizgantis vonios kambarys, reikia pašalinti kalkes. Pieno baltumo nuosėdos susidaro vietose, kurios turi sąlytį su vandeniu ir jas gali būti sunku pašalinti, ypač, jei vanduo jūsų namuose yra kietas. Tačiau yra itin efektyvi naminė priemonė, kuri gali padėti.“

Kalkės užkemša čiaupą

Prieš sužinant, kaip šalinti kalkių nuosėdas, pirmiausia svarbu suprasti, kas tai yra.

REKLAMA
REKLAMA

Olly aiškino: „Kalkės, arba kalcio karbonatas, išgaravus vandeniui, palieka vandens dėmes ir į kreidą panašias baltas nuosėdas kriauklėje, duše ar klozete.

Jei gyvenate vietovėje, kur yra kietas vanduo, daug didesnė tikimybė, kad vonios kambaryje arba ant virtuvės prietaisų susidarys kalkių nuosėdos.

Jos nėra pavojingos, bet gali negražiai atrodyti ir paveikti čiaupo veikimą, nes bėgant laikui jis užsikemša ir suprastėja vandens slėgis.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nors yra daugybė cheminių priemonių, skirtų kalkių naikinimui, namų savininkai gali panaudoti produktą, kurį, greičiausiai, jau turi namuose.

Naminis mišinys

Valymo ekspertas sakė: „Pirmiausia, jums reikės plastikinio maišelio, kuriuo galėsite apgaubti čiaupą arba dušo galvutę, virvelės, baltojo acto, seno dantų šepetėlio ir minkštos šluostės.

REKLAMA

Pripilkite maždaug pusę maišelio acto, užmaukite jį ant čiaupo ir pririškite jį virvele, kad maišelis laikytųsi. Priklausomai nuo to, kiek kalkių nuosėdų yra susikaupę, palikite mirkti nuo pusvalandžio iki kelių valandų. Ši gudrybė geriausiai veikia, jei čiaupas yra pagamintas iš nerūdijančio plieno ar kitų metalų, dengtas chromu.“

Prabėgus pakankamai laiko, atsargiai atriškite virvelę, išpilkite actą į kriauklę ir atsukite vandenį, kad nutekėtų atlipusios kalkių nuosėdos.

REKLAMA

Jei ant čiaupo dar liko kalkių nuosėdų, ekspertas pataria: „Senu dantų šepetėlių iššveiskite čiaupo vidų, o jo išorę nuvalykite minkšta šluoste, kad čiaupas blizgėtų.“

Negrandykite kalkių nuosėdų, nes taip galite pažeisti čiaupo paviršių. Prieš imantis šios gudrybės, Olly pataria sužinoti, iš kokių medžiagų yra pagamintas čiaupas ar dušo galvutė.

Jis įspėjo: „Jei čiaupas pagamintas iš žalvario, nemirkykite ilgiau nei 30 minučių.“

Kadangi actas turi stiprų kvapą, galite jį maišyti su kitomis priemonėmis. Olly sakė: „Sumaišykite actą su šiek tiek citrinos sulčių, kad neliktų stipraus acto kvapo.“

Bet rašytojo uždarbis bus nemažas, kaip liaudyje sakoma: pilstymas iš tuščio į kiaurą.
Po pusės metų vamzdžiai bus prakiure
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų