• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Joninių nakties laukia ne tik Jonai ir Janinos. Iki šiol tai viena paslaptingiausių švenčių metuose. Šią naktį žmonės bando rasti legendomis apipintą paparčio žiedą, išsiburti sau meilę, o ir vanduo tampa stebuklingas. Apie visus Joninių stebuklus naujienų portalui tv3.lt pasakoja būrėja ir astrologė Vaiva Budraitytė.

Joninių nakties laukia ne tik Jonai ir Janinos. Iki šiol tai viena paslaptingiausių švenčių metuose. Šią naktį žmonės bando rasti legendomis apipintą paparčio žiedą, išsiburti sau meilę, o ir vanduo tampa stebuklingas. Apie visus Joninių stebuklus naujienų portalui tv3.lt pasakoja būrėja ir astrologė Vaiva Budraitytė.

REKLAMA

Joninės – šventė švenčiama visame pasaulyje. Ši diena tokia ypatinga, nes jos naktis trumpiausia, o diena ilgiausia. Mūsų mitologijoje tamsa simbolizuoja blogį, o šviesa – gėrį, todėl tikima, kad tą dieną gėrio yra daugiau. Tačiau stebuklai ties tuo nesibaigia.

Stebuklingas Joninių vanduo

Pasak būrėjos V. Budraitytės, Joninės yra viena iš stebuklingų dienų metuose, kuomet iš krano namuose ima bėgti stebuklingas vanduo.

„Struktūrizuotas, šventas, stebuklingas vanduo – taip žmonės vadina vandenį, kurio gydomosios galios savo piką pasiekia Joninių metu.

REKLAMA
REKLAMA

Iš krano ima bėgti struktūrizuotas vanduo ir nei vienas mokslininkas negali paaiškinti, kodėl tai vyksta kelis kartus per metus. Nepriklauso nuo to kokiame pusrutulyje ar kokiame žemyne esate, per Jonines visas vanduo tampa struktūrizuotas. Šitą vandenį rekomenduojama duoti ir ligoniams, ir maudytis jame“, – sako ji.

REKLAMA

Vanduo energetiškai stipriausias ir daugiausiai gydomųjų savybių įgyja vos laikrodžiui išmušus vidurnaktį, kurios tęsiasi iki aušros. Tad svarbiausia – nepramiegoti.

Nuo senų laikų lietuviai per Rasas atidarydavo maudymosi sezoną, nes taip pat vyravo manymas, kad tą dieną išsimaudžius visus metus nesirgsi.

Budraitytės meilės horoskopą vasarai žiūrėkite:

Paparčio žiedo beieškant

Apie paparčio žiedą tikriausiai girdėjote daug – jo ieškoti reikia eiti poromis, eiti gilyn į mišką, kol nebesigirdės gaidžio giedojimo. Jį radusiam neįtikėtinai pasiseks – jis įgys dieviškąją visažinystės galią, taps nepaprastai laimingas, matys visus paslėptus pasaulio turtus, supras paukščių ir gyvūnų kalbą.

REKLAMA
REKLAMA

Visgi V. Budraitytė sako, kad paparčio žiedo ieškojimas simbolizuoja visai ką kitą.

Paparčio žiedas neegzistuoja, bet jis simbolizuoja žmogaus svajonę. Žmogus ieškodamas paparčio žiedo koncentruojasi į savo svajones, į savo norus, kurių galbūt nedrįsta garsiai pasakyt. Mes tokiu būdu pasąmonėje nusiimame visus apribojimus, kai ieškome to neegzistuojančio daikto. Visi suprantame, kad jo nėra, bet vis tiek per kiekvienas Jonines ieškome. O argi ne?“, – šypteli būrėja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jaunimo pamėgti Joninių burtai

Joninės – jaunimui skirta šventė, kurios metu netrūkdavo nei šokių, nei pažinčių, nei bučinių. Dažnai šventės metu jaunimas nusižiūrėdavo vieni kitus, o rudenį namus aplankydavo piršliai.

„Tie, kurie planuojate tuoktis, būtinai stenkitės pasipiršti būtent šiuo metu, nes ir seniau per Rasas apsižiūrėdavo, pasišokdavo, užmegzdavo ryšį, o rudenį lauko darbams pasibaigus siųsdavo piršlius ir prasidėdavo vestuvių sezonas.

REKLAMA

Todėl merginos ir leidžia vainikus į vandenį, daro kitus burtus žiūrėdamos, kada ištekės“, – pasakoja Vaiva.

Taip pat jaunimas būtinai šokinėdavo per laužus, nes ugnis turi stebuklingų, valančių galių.

„Šokimas per laužą išvalo visas blogas energijas, čia pavyzdžiui, kaip užkalba bobutės su žvake nuo užkalbėjimo, prakeiksmo. Laužo funkcija yra energetinė auros dezinfekcija“, – sako būrėja.

REKLAMA

Skubėkite į pievas

Anksčiau žmonės savaitę ar 10 dienų prieš Jonines rinkdavo rasą. Surinktus rasos lašelius moterys naudodavo veidui tepti ar kokiam odos pažeidimui gydyti. Buvo žinoma, kad šis rasos vanduo gydo nuo visų ligų.

„Jei neturite laiko ir  galimybių paryčiais braidyti po pievas rinkdami rasos lašelius, tuomet Rasų rytą, tekant saulei, nuogi pasivoliokite drėgnoje pievoje. Anksčiau tai darydavo dėl sveikatos, kad visus metus žmogus išliktų sveikas ir gražus“, – pataria ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepraleiskite ir galimybės prisirinkti įvairiausių vaistažolių.

„Atminkit, kad po Rasų, laumės nubrauks nuo žolelių gydomąją galią ir jos jau tokio medicininio efekto nebeturės. Tai gi, kokius augalus būtina šiuo metu rinkti“, – sako Vaiva.

O rinkite viską, kas pasitaikys po jūsų rankoms – beržų lapus, ąžuolo lapus, aviečių lapus su žiedynais ir be jų, žemuogių lapus, juodųjų serbentų lapus su žiedynais ir be jų, asiūklius, ugniažolę, gaurometį, gelsvės lapus, garšvas džiovinimui ir konservavimui, dilgėles, bijūnų žiedai, baltažiedes ir geltonžiedes notreles, šalpusnio lapus, trispalvę laukinę našlaitę, varnalėšų lapus. Ir aišku, visas daržo gėrybes skirtas vaistams – petražolių lapus, krapų žiedus ir žolę,  morkų lapus.

„Na, rinkite viską ką tik randate, jei jums neprireiks, padovanosite tam kam tai būtina ar pasikeisite į tai ko neturite. Noriu atkreipti dėmesį, kad neprisirinkit per daug. Pvz., ąžuolo lapus rinkite saikingai, nes jų labai retai ir mažai reikia, sausos medžiagos 50–100 gr. šeimai per akis“, – sako būrėja Vaiva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų