Dažnai problema, kurią žmonės sako turintys, yra ta, kad bijūnas tiesiog nežydės. Tačiau kartais problema yra ne pumpurų krovimas, o tai, kad pumpurai taip ir neišsiskleidžia, rašoma gardeningknowhow.com.
Pumpurai išsivystys ant visiškai sveiko augalo, bet staiga jie gali paruduoti ir susitraukti. Daugelio bijūnų savininko viltys taip ir žlugo sulaukti žiedų. Geros naujienos, kad tas pats dalykas, dėl kurio bijūnas gali nežydėti, yra tas pats, dėl kurio pumpurai gali mirti. Pažvelkime į keletą galimų priežasčių.
Ar jūsų bijūnas auga saulėje?
Kad bijūnai žydėtų, jiems reikia atviros saulės šviesos. Gali būti, kad ankstyvą pavasarį augalas gavo pakankamai saulės, kad susidarytų pumpurai, tačiau netoliese esantis medis išskleidė lapus ir dabar saulė nebeprasiskverbia. Pumpurai miršta, nes augalai nebegauna pakankamai saulės, kad išlaikytų žiedus.
Ar jūsų bijūnas buvo pamaitintas?
Jei jūsų bijūnas nesugeba iš dirvožemio pasisavinti pakankamai maistinių medžiagų, jis gali pražudyti pumpurus. Kadangi bijūnai nemėgsta būti judinami ir nemėgsta būti pasodinami per giliai, gali būti sunku į tą vietą įterpti pakankamai trąšų. Pabandykite tręšti skystomis trąšomis.
Kada bijūnas buvo pasodintas arba persodintas?
Bijūnai nemėgsta būti judinami. Gali prireikti kelių metų, kol bijūnas atsigaus po patirto sukrėtimo persodinimo metu. Jei jūsų bijūnas buvo pasodintas arba persodintas per pastaruosius ketverius metus, jis nesukrauti žiedų, tačiau praėjus pakankamai laiko pumpurai galiausiai pražys.
Ar jūsų bijūnas pasodintas reikiamame gylyje?
Bijūnai nemėgsta būti sodinami per giliai. Jei jūsų bijūnas pasodintas per giliai, turėsite jį persodinti, nors tai tikriausiai kelerius metus atidės žydėjimą. Tačiau pagalvokite taip, geriau palaukti kelerius metus, kol bijūno žiedas bus, nei visai nežydintis bijūnas.