• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karjeros konsultantė ir veidotyros specialistė Laura Šukienė dalijasi, kaip atpažinti meluojantį žmogų. Jos teigimu, yra tam tikri gestai, kurie paprastai naudojami tada, kai nesinori ištransliuoti tiesos ir bandoma ją nuslėpti.

Karjeros konsultantė ir veidotyros specialistė Laura Šukienė dalijasi, kaip atpažinti meluojantį žmogų. Jos teigimu, yra tam tikri gestai, kurie paprastai naudojami tada, kai nesinori ištransliuoti tiesos ir bandoma ją nuslėpti.

REKLAMA

Paprašėme L.Šukienės įvertinti Lauryno Suodaičio ir Viktorijos Siegel kūno kalbą socialiniuose tinkluose, kai abu, išgyvendami santykių krizę, kasdien pateikia vienokius ar kitokius viešus pasisakymus.

Pagrindiniai melo gestai 

Pasak ekspertės, melą išduoda tam tikri gestai ir žmogus, žinodamas juos, gali pats įvertinti, ar pašnekovas meluoja.

„Kai gauname nepatogų klausimą, paprastai dengiame burną arba imame kasytis. Dengiame burną tada, kai nenorime išsakyti pozicijos ar savo nuomonės.

Jeigu pašnekovas nepatinka, netiko jo klausimas, pradedama kasytis akis, kad žvilgsnis būtų nukreiptas nuo pašnekovo“, – aiškina ekspertė.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat ji sako, kad dažnai žmogus, kuris kalba netiesą, ima kasytis arba liesti ausis: „Perkeltine prasme galima sakyti, kad ausis norima užsidengti tam, kad pats meluojantis žmogus nenori girdėti netiesos, kurią pats kalba.“

REKLAMA

Peties kilstelėjimas

L.Šukienė pastebi, kad vienas iš ženklų, kai žmogus tariamai sako žinąs 100 procentų tiesą, tačiau meluoja, yra peties kilstelėjimas: „Jei žmogus sako, kad kažką žino 100 procentų, tačiau kilsteli vieną petį, vadinasi, jis žino ne viską arba tik bando įtikinti šalia esančius tuo, ką sako.

Taip pat atkreiptinas dėmesys į kitą melo gestą – žmogaus mirksėjimą iškart po užduoto klausimo.

REKLAMA
REKLAMA

Tai dar vienas melo signalas, kai žmogus, išgirdęs klausimą, pasijuto nepatogiai. Jei žmogus po užduoto klausimo itin greitai sumirksi 3-4 kartus, tai, tikėtina, kad bus meluojama.“

Vis tik L.Šukienė pastebi, kad padažnėjęs mirksėjimas galimas dėl blogo apšvietimo, prasto miego arba didelio nuovargio.

Sienos pastatymas

Dar viena įdomi detalė, tyrinėjant melą, yra noras „pasistatyti sieną“. Ekspertės teigimu, jei žmogus ima jaustis nesaugiai arba jaučia spaudimą iš pašnekovo, tai bandys statytis sieną.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai daroma įvairiomis priemonėmis – kompiuterio ekranas, stiklinė, telefonas.

Taip pat atkreipkite dėmesį į kūno kalbos pokyčius. Negalima kategoriškai vertinti išvardintų signalų – reikia stebėti, kaip keičiasi kūno kalba.

Jei pastebėjote vieną iš ženklų, pabandykite vėliau pakartoti klausimą ir pastebėkite, ar prieš tai buvęs gestas kartojasi. Stebėkite ne pašnekovo kūno kalbą, bet kūno kalbos pokyčius, kurie kinta priklausomai nuo pokalbio temas“, – pataria pašnekovė.

Taip pat kiekvienas, norintis atpažinti melagį, turėtų atkreipti dėmesį į itin svarbią detalę – ar kalbėjimo tekstas nesikerta su kūno kalba, pavyzdžiui, žmogus sakosi esantis nuoširdus, tačiau tuo pačiu prisidengia veidą: „Tokios detalės visada išduos, kad žmogus tikrai nėra toks nuoširdus, koks sakosi esąs.“

O šiaip dėl visko kaltas Zvonkus.... Zvonkus padarė Zvonkę, Zvonkė padarė Bunkų, Bunkus padarė Sygelę, Sygelė padarė Sodaitį... Beliko, kad Sodaitis padarytų Zvonkų ir "pragaro ratas" užsidarytų.
TAI KURIS MELUOJA IŠ JŲ? Manau, kad botoksinė kacapkaitė.
O ko tu tikiesi, Lietuvoje nebeliko jokiu svarbiu reikalu, gyvenimo problemu, aktualiu temu, tik siegel, nuomones formuotojos ir neaiskios kilmes "garsus zmones" kuriu niekas nepazista:)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų