„Abu su vyru jaučiamės puikiai, nors, kai matome, kas vyksta Italijoje ar Ispanijoje, tikrai truputėlį neramu. Tačiau klausome visų rekomendacijų, saugomės ir stengiamės gyvenimą padaryti įdomesnį“, – pokalbį pradeda J. Bartaškienė.
Kasdien sportuoja
Siaučiantis virusas ir šalyje įvestas karantinas privertė moterį šiek tiek sustoti, tačiau sportui ji ir dabar skiria ypatingą dėmesį. Tiesa, jei anksčiau sportuodavo kartu su kitomis moterimis, šiandien ji tai daro viena arba kartu su vyru.
„Ryte atsikeliame su vyru ir kartu padarome mankštelę, išjudinam sąnarius. Sportuojam kokias 25 minutes kartu, o jau kai apšylu, einu į lauką. Šalia mūsų namų yra toks skersgatvis, tai aš jį pasidariau kaip stadioną. Rankose laikau svarmenukus, lengvu ėjimu einu iki gatvės pabaigos, apsisuku atgal ir taip 10 kartų.
Tada rankas dedu ant juosmens, einu aukštai keldama kojas, laikydama tiesą nugarą, o atgal grįžtu bėgtute. Taip tris kartus pirmyn atgal“, – šypsodamasi pasakoja moteris.
Aerobikos trenerė taip pat kieme daro įvairius susigalvotus pratimus, kartu su vyru važinėja dviračiais, tad fizinio aktyvumo jai netrūksta.
„Namo pareinu visa sušilus ir iš karto einu po šaltu dušu, tai kartu dar ir toks grūdinimasis yra. Apskritai man atrodo, kad sportas turi būti kiekvieno žmogaus gyvenime, nes jis suteikia daugiau energijos, duoda daugiau naudos. O dar juk ir vasara netoli, tai visi norim atrodyti gražiau“, – kvatodamasi sako J. Bartaškienė.
Atsirado daugiau laiko kitoms veikloms
Moteris neslepia, kad tiek laiko praleisti namuose, jai yra tikras iššūkis, mat ji visada buvo labai aktyvi ir veikli.
„Kai pirmas tris dienas išbuvau namuose, tai aš supratau, kad per visus 70 savo gyvenimo metų nesu turėjusi trijų laisvų dienų ir tiek laiko sėdėjusi namuose. O dabar, kai jau sėdim visą savaitę, tai žinokit sunku, bet dviese su vyru kažkaip ištveriam“, – tikina trenerė.
Ji sako, kad dabar daug laiko atsirado veikloms, kurioms anksčiau jo pritrūkdavo.
„Niekada neprisėsdavau prie knygos, tai dabar sau pasakiau, kad kiekvieną dieną bent truputėlį laiko skirsiu knygai. Taip pat ir vis pasitvarkau namus, nes tam anksčiau laiko visai neturėjau“, – vardija moteris.
Taip pat J. Bartaškienė mini tokias veiklas kaip maisto gaminimą, televizoriaus žiūrėjimą, bendravimą telefonu su draugėmis, artimaisiais, paprastus pokalbius su vyru. Ji sako, kad kol kas nuobodulys jos neaplankė, tačiau nežino, kaip bus toliau.
„Kai pagalvoji, kad, jei taip reikės gyventi ir toliau, kokius du mėnesius tarkim, tai nežinau...bus sudėtinga, nes aš tokia aktyvi ir visada stengiausi savo užsidegimu ir energija įkvėpti kitus, sakydavau: nepasiduokim, šypsokimės, gyvenkim, džiaukimės. Bet kai dabar visi uždaryti patalpose, tai įkvėpti kitus gali būti sunkiau“, – mano J. Bartaškienė.
Nenori rizikuoti
Moteris pasakoja, kad šiuo metu vengia viešų vietų, kuriose gali būti daugiau žmonių, nevažiuoja apsipirkti į parduotuves.
„Paskambina ir mano jaunimas, ir kaimynai, sako, kad važiuoja ten ir ten, gal reikia ko nors atvežti. Tai aš tikrai geriau paprašysiu negu rizikuosiu ir važiuosiu pati. Nes gyvenimas yra gražus, norisi dar gyventi ir gyventi“, – šypsodamasi sako trenerė.
J. Bartaškienė neslepia, kad kai kurių žmonių elgesys ją nemaloniai stebina.
„Saugotis reikia visiems: ir senjorams, ir jaunimui. Jie mano, kad turi gerą imunitetą ir gali nesisaugoti, bet taip nėra. Visi turi susirūpinti ir, kai aš matau, kad tiek žmonių neatsakingai išvažiavo slidinėti, atostogauti, dabar grįžinėja į Lietuvą, kaip jie taip galvoja...patys žmonės yra neatsakingi, dėl to ir susitvarkyti su tuo yra sunkiau“, – svarsto moteris.
Siūlo išnaudoti laiką tinkamai
Ponia Joana visiems turi kelis patarimus, kurie, jos nuomone, gali padėti ištverti šį sudėtingą laikotarpį.
„Pirmiausia, tai reikia iš pačio ryto pasikrauti gera nuotaika ir geromis emocijomis. Tas nusiteikimas ryte duoda energijos visai dienai. Visada dieną reikia pradėti geromis mintimis ir būtinai judėti, neužsisėdėti, neužsigulinėti ant sofos prie televizoriaus.
Galim dabar labiau pasižiūrėti ir į tai, ką dedam į burną, paieškoti ko nors sveikesnio. Aš, pavyzdžiui, kas antrą dieną susitrupinu česnaką ir išgeriu su stikline vandens. Ir citrinas valgom kartu su vyru, ir daugiau vitamino C vartojam.
Taip pat reikia ne tik save nuteikti, sportuoti, bet ir į vidų ką nors įdėti: gal kokią geresnę mintį, geresnę knygą ar kokį geresnį filmą“, – dėsto J. Bartaškienė.
Moteris mano, kad šiuo laiku ypač pasinaudoti turėtų šeimos, kurios pagaliau gali daugiau laiko praleisti kartu.
„Dabar šeimoms turėtų būti labai smagu. Jie gali daug laiko leisti kartu, pasikalbėti, paatvirauti. Juk jaunimas bėga, visi daro karjeras, dėl to ir skyrybų daug būna, nes nelieka laiko artimam žmogui.
O dabar puikus laikas išsikalbėti, išsakyti, kad buvo ne taip, pagalvoti, kaip tą meilę galima pakūrenti. Jaunimui šitas metas turėtų būti labai dėkingas pabūti drauge“, – sako J. Bartaškienė.