Nesvarbu, ar norite, kad kiaušiniai būtų išvirę kietai, ar mėgstate minkštą, skystą trynį, kiaušinių virimo meno įvaldymo paslaptis yra laikas, rašo healthline.com.
Kiaušinių virimo laikas
Kiaušinių virimo laikas pirmiausia priklauso nuo to, kaip virtus kiaušinius mėgstate ir kam ketinate juos naudoti.
Pavyzdžiui, kietai virtas kiaušinis idealiai tinka užkandžiams ar kiaušinių salotoms. Priešingai, minkštai virtas kiaušiniai tiks pagardinti skrebučio riekelę, traškias salotas.
Nepriklausomai nuo norimo rezultato, pirmiausia į puodą įpilkite tiek vandens, kad jis visiška apsemtų kiaušinius. Vienu metu galite išvirti neribotą kiekį kiaušinių, jei kiekvienas jų virimo metu bus visiškai panardintas į vandenį.
Palaukite, kol vanduo užvirs, tada sumažinkite ugnį, kad vanduo vos vos kunkuliuotų. Atsargiai į vandenį įdėkite kiaušinius ir padidinkite kaitrą, kad vanduo vėl lėtai užvirtų.
Stebėkite, kad vanduo pernelyg stipriai nekunkuliuotų, kad nesutrūkinėtų kiaušinių lukštai.
Nežinote, kiek laiko virti kiaušinius? Vadovaukitės šiomis rekomendacijomis:
- 7 minutės. Kiaušinio trynys bus minkštas, skystas, o baltymas standus.
- 8 minutės. Trynys bus minkštas, bet ne skystas.
- 10 minučių. Kiaušinis bus išviręs, bet trynys bus šiek tiek minkštas.
- 12-13 minučių. Kiaušinis bus kietai virtas, bet ne pervirtas.
Atkreipkite dėmesį, kad šios rekomendacijos taikomos standartinio dydžio kiaušiniams. Mažesni kiaušiniai išvirs greičiau, o didesniems prireiks daugiau laiko.
Išvirusius kiaušinius iškart perdėkite į dubenį su vandeniu ir ledukais, kad sustabdytumėte virimo procesą. Nors pervirti kiaušiniai nėra pavojingi sveikatai, jie gali įgauti guminę, kietą tekstūrą.
Jei nemėgstate virti kiaušinius vandenyje, taip pat galite juos virti garuose arba greitpuodyje, kad pasiektumėte tą patį rezultatą.