• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šildymo elektra ekspertai iš „Rointe“ sako, kad anksčiau rugsėjo mėnesį įsijungti šildymą yra labai geras būdas patikrinti, ar nėra jokių gedimų – taip užbėgsite jiems už akių dar prieš prasidedant šalčiams.

Šildymo elektra ekspertai iš „Rointe“ sako, kad anksčiau rugsėjo mėnesį įsijungti šildymą yra labai geras būdas patikrinti, ar nėra jokių gedimų – taip užbėgsite jiems už akių dar prieš prasidedant šalčiams.

REKLAMA

Antonio Dengra iš „Rointe“ teigimu, tobula temperatūra jaukiems namams, norint jaustis komfortabiliai, bet per daug neišleisti, yra 21 laipsnis celsijaus. Ekspertas primena, kad būtent šią temperatūrą reikėtų nusistatyti termostate ar šildymo sistemoje, kad ji būtų palaikoma visuose namuose.

Langai turi būti izoliuoti nuo šalčio

Nepageidaujamas šaltas oras namuose gali cirkuliuoti dėl to, kad langai nėra tinkamai atsparūs šalčiui. Skaičiuojama, kad pro langus išleidžiama apie 40% namams šildyti sunaudojamos energijos, todėl jei gyvenate senesniame name, į kurį patenka daug oro iš lauko, verta įsigyti specialų dūminį pieštuką, kuris leis išsiaiškinti, iš kurios pusės labiausiai traukia skersvėjis.

Adamas Pawsonas iš „Safestyle UK“, JK langų tiekimo lyderio, sako: „Senesni langai dažnai išleidžia labai daug brangios šilumos iš namų, o tai reiškia, kad sunaudojate daugiau energijos, nei iš tiesų reikia visiems kambariams sušildyti. Su energetiškai efektyviais langais namuose bus ne tik šilčiau, sutaupysite mokėdami sąskaitas, bet taip pat ir sumažinsite savo į aplinką išmetamo anglies dvideginio sąnaudas.

REKLAMA
REKLAMA

Šildykite išmaniai

A. Dengra paaiškino: „Išmani namų sistema leis šildyti tik tuos kambarius, kuriuos naudojate, o ne visus namus, o tai padės suvartoti mažiau energijos.“

REKLAMA

Todėl jis rekomenduoja investuoti į išmanius elektrinius radiatorius, nes jie garantuoja 100% našumą – visa suvartojama elektros energija bus konvertuojama tiesiai į šilumą.

Išsirinkite temperatūrą reguliuojantį čiužinį

Jonathanas Warrenas, „Time4Sleep“ direktorius ir lovų specialistas, sako: „Yra įvairių čiužinių, kurie padeda reguliuoti kūno temperatūrą.“

Kai kurie čiužiniai turi integruotą temperatūros reguliavimo technologiją, kuri padeda vasarą lovoje neprakaituoti, o rudenį ir žiemą – nesušalti. Paprastai tokiuose čiužiniuose būna temperatūrą reguliuojančio gelio, kuris prisitaiko prie kiekvieno individualios kūno temperatūros, rašo dailystar.co.uk

Niekada skalbinių nedžiaukite ant radiatorių

Antonio pataria: „Daugelis žmonių skalbinius mėgsta džiaustyti ant radiatorių, bet tai turi neigiamą poveikį sąskaitoms už šildymą, nes taip sutrikdoma gera oro cirkuliacija, todėl kol namai sušils iki norimos temperatūros, užtruksite ilgiau. Taigi, taip pat suvartosite daugiau energijos, kaip ir radiatorius apstatydami baldais. Be to, skalbinių ant radiatorių džiauti nerekomenduojama ir dėl saugos.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų