Štai keletas puikių organinių rožių trąšų, kurias galite pasigaminti naudodami virtuvėje esančius ingredientus, rašo myorganicgarden.in.
Naudoti arbatos maišeliai ar arbatžolės
Arbatos lapuose gausu natūraliai susidarančių taninų. Taninai yra rūgštinės medžiagos, tad papildant jais dirvą, ji taip pat rūgštėja, o rožėms būtent to ir reikia, nes jos puikiai klesti rūgščioje dirvoje. Arbatos lapuose taip pat yra nedidelis azoto kiekis, kuris padeda augalams augti.
Taigi, jei geriate arbatą, neskubėkite išmeskite arbatos pakelių. Tiesiog surinkite ir sudėkite juos į kompostą bei naudokite jį viršutiniam dirvos sluoksniui.
Dar galite panaudotus arbatos pakelius kelioms valandoms pamirkyti vandenyje ir tada laistyti juo rožes. Arba galite tiesiog išimti panaudotus arbatos lapus iš maišelių ir paskleisti ant žemės. Tačiau atminkite, kad arbatos lapai patys savaime nėra rožių trąšų pakaitalas.
Kiaušinių lukštai
Kiaušinių lukštai yra puikus kalcio šaltinis. Kalcis padeda sustiprinti augalus ir užkerta kelią patogenų patekimui į augalą.
Kalcis taip pat padeda sustiprinti augalų šaknis, leisdamas jiems iš dirvožemio pasisavinti daugiau maistinių medžiagų. Be azoto ir kalio, rožėms reikia daug kalcio, kad jos gerai augtų.
Kadangi kiaušinių lukštai suyra lėtai, geriausia juos susmulkinti į mažus gabalėlius ir sudėti į kompostą ar dirvą. Tačiau prieš tai būtinai juos gerai nuplaukite ir išdžiovinkite. Priešingu atveju patogenai iš kiaušinių gali patekti į dirvą ir sukelti daugiau ligų.
Banano žievelės
Prinokusiose bananų žievelėse gausu kalio, todėl tai naudinga trąša rožėms. Puiku tai, kad bananų žievelės labai greitai suyra ir suteikia augalui didelį kalio kiekį.
Kalis stiprina augalų imuninę sistemą ir apsaugo nuo ligų bei kenkėjų daromos žalos. Jis taip pat padeda augalui išgyventi sunkiomis klimato sąlygomis, pavyzdžiui, esant sausrai ir šalnoms.
Jei pastebite silpnus rožių stiebus, mirštančius pumpurus ar geltonus lapus ruduojančiais kraštais, jūsų augalas bando jums pasakyti, kad jam reikia kalio.