S. Faris, socialiniuose tinkluose vadinama „Beiruto nuotaka“, buvo susižadėjusi ir kitais metais turėjo ištekėti. Penktadienį jos sužadėtinis Gilbertas Karaanas pasidalino jai skirtais žodžiais: „Tu esi mano gyvenimas. Mano širdis sudegusi.“
Įspūdingoje nuotraukoje užfiksuota, kaip trys ugniagesiai rizikuodami savo gyvybėmis bando užkirsti kelią katastrofai. Vienas iš jų, Najibas Hitti, net nespėjo apsivilkti uniformos. Su dar vienu kolega – manoma, kad tai buvo S. Faris – jie buvo išsiųsti iš ugniagesių stoties „La Quarantaine“ šiaurės rytų Beirute greitojo reagavimo transporto priemone ir pirmieji atvyko į įvykio vietą, „MailOnline“ pranešė Beiruto ugniagesių atstovai.
Dar šeši ugniagesiai gaisrinės automobiliu važiavo paskui juos. „Esame ugniagesiai, todėl turime įgaliojimus atidaryti bet kurias duris be jokių ministerijų ar karininkų leidimų.“ – sakė Beiruto ugniagesys, nenorėjęs prisistatyti. – „Kai tik pradėjo rinktis dūmai, išsiuntėme 10 žmonių komandą. Šeši iš jų buvo gaisrinės automobilyje, o kiti keturi važiavo greitojo reagavimo transporto priemone.
Trys žymiojoje nuotraukoje esantys vyrai buvo pirmieji, bandę atrakinti 12–ojo sandėlio duris. Paskui juos sekė kiti ugniagesiai ir kiti gaisrinės automobiliai. Sprogimas pasiekė juos visus. Devynių iš jų vis dar neradome, o viena, Sahar Faris, buvo rasta žuvusi. Penktadienį jos šeima ją palaidojo, jos gedi ir sužadėtinis.“
Naujienų portalas tv3.lt primena, kad antradienį Beirute nugriaudėjo milžiniškas sprogimas, pareikalavęs mažiausiai 153 gyvybių ir nuniokojo dideles sostinės teritorijas.
Lieka neaišku, kodėl užsidegė 2 750 tonų trąšų, tačiau pareigūnai pranešė, kad sandėlyje neseniai buvo pradėti remonto darbai, o netoliese buvo laikomi fejerverkai.
Netoli sprogimo epicentro, esančio šalia uosto milžiniškų grūdų sandėlių griuvėsių, gelbėtojų komandos iš Prancūzijos, Vokietijos ir Italijos vykdė paieškas koordinuodami veiksmus.
„Laukiu žinios, kad tu gyvas ir išgelbėtas, mano brangusis“, – tviteryje parašė Emilie Hasrouty, kurios brolis yra vienas iš dingusiųjų. – Nebuvo durų, į kurias būčiau nesibeldusi, norėdama sužinoti, kas tau nutiko. Dabar, kai laukimas eina į pabaigą, esu paralyžiuota iš baimės.“
Po sprogimo Beirutas sulaukė tarptautinės pagalbos, o ketvirtadienį Libanas priėmė prancūzų prezidentą Emmanuelį Macroną, paraginusį šalies lyderius vykdyti esmines reformas.
Artimiausiomis dienomis Libane numatyta aukotojų konferencija.
Pasaulio lyderiai išreiškė palaikymą libaniečių ir jų diasporų reikalavimui atlikti tarptautinio masto tyrimą dėl katastrofos priežasties.
Jungtinių Tautų vaikų fondas UNICEF nurodė, kad iš 300 tūkst. namų netekusių žmonių beveik 80 tūkst. yra vaikai, įskaitant daugybę nepilnamečių, kurie dabar yra atskirti nuo savo šeimų.