Bet kaip tobulai išvirti kiaušinius ‒ kietus ar minkštus? Kaip virti, kad baltymas sustingtų? Ką daryti, kad aplink trynį nepajuoduotų?
Kiaušiniai yra mokslo ir skonio reikalas. Virtuvės profesionalai turi įvairių metodų, rašo mirror.co.uk. Štai keletas išskirtinių gudrybių.
Guminis baltymas
Manau, kad neprieštarausite, jog kietai virtame kiaušinyje blogiausias dalykas yra guminis baltymas. „To galima išvengti labai paprastai: pradėkite virimo procesą šaltame vandenyje. Jei kiaušinius dedate į šaltą vandenį, sumažėja temperatūrų skirtumas tarp kiaušinio vidaus ir išorės“, – teigia „Food Lab on Serious Eats“.
Taigi, galime išlaikyti kiaušinio baltymą šilkinį.
Atvirkščiai, jei norite minkštai virtų kiaušinių, juos reikia merkti į verdantį vandenį, taip gaunamas švelnesnis, rafinuotas rezultatas – baltymas švelniai apgaubia trynį.
Lengvas kiaušinių lupimas
Bet kaip dėl kiaušinio lupimo? Yra šiek tiek daug daugiau gudrybių. Virėja ir rašytoja Gizzi Erskine teigia, kad vandens sūdymas yra gyvybiškai svarbus.
„Atminkite, kad kiaušiniai yra poringi ir juos reikia virti sūriame vandenyje. Keturių minučių 30 sekundžių pakanka išvirti minkštą kiaušinį.
Nardinkite kiaušinius į karštą ir burbuliuojantį vandenį, jokiu būdu ne į kunkuliuojantį, tada juos išvirsite tobulai“, – sakė ji.
Nevirkite kiaušinių tiesiai iš šaldytuvo
Gizzi taip pat pabrėžė, kad ji niekada neverda kiaušinių tiesiai iš šaldytuvo. Ji aiškina: „Kiaušiniai, paimti tiesiai iš šaldytuvo, dažnai įtrūksta, kai dedami į verdantį vandenį, todėl aš juos būtinai palaikau kambario temperatūroje“.
Maisto ekspertas Ryan Riley paminėjo svarbų dalyką, norint išvirti minkštus kiaušinius – vanduo turi būti vos verdantis, o ne kunkuliuoti kaip pasiutęs šuo.
„Minkštai virtus kiaušinius reikia virti vos burbuliuojančiame vandenyje iki penkių minučių. Šešios minutės tvirtesniam tryniui, septynios – tvirtam, o aštuonios – klasikiniam kietai virtam kiaušiniui“, – sakė Ryan.
Ryan taip pat pabrėžė, kad ir minkštai, ir kietai verdamiems kiaušiniams būtina naudoti kuo mažesnį puodą. „Tai padeda tolygiau paskirstyti šilumą“, – sakė jis.