Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Laikas , atsisakyti tų gedulingų pietų, bei vaišių atvykus atsisveikinti su velioniu. Na , nelenda kasnis, nei vienu, nei kitu atveju. Po laidotuvių gali patys artimiausi giminės susėsti ir pabendrauti. Bet visiems kitiems ,- manau nederėtų tame artimųjų pasisėdėjime , dalyvauti.
Manau niekas negali atsakyti kiek į vokelį įdėti pinigų, tai kiekvieno asmeninis reikalas. Kitas gali neturėti pinigų bet nori užuojautą pareikšti ir to pilnai užtenka, nejaugi bėgsi skolintis, kad galėtum nueiti į laidotuves. Todėl manau ne visi turi galimybes nešti vokelius.
Pačiame pavadinime yra atsakymas. Jei kiti mano neteisingai, reiškia yra ir teisingai manančių. Taigi, reiškia, kad kiekvienas turi spręsti pats.
Ką daryti, jei į laidotuves atėjo žmogų nugalabiję ir apvogę padarai? Dirbantys savivaldybėje, iš kurių vienas asmuo net vokelius pavogė ir spruko iš laidotuvių?
Nedarykit tragedijos. Vokeliai neprivalomi, čia kiekvieno apsisprendimo reikalas. Bet reikia suprasti, kad laidotuvės - ne balius, kurį nusprendei iškelt, nori ar nenori žmogų palaidot reikia. Ir kuklios laidotuvės kainuoja nemažai. Niekada nesigilinu kokia artimųjų finansinė padėtis, vokelį nešu ir viskas. Dėl užkandžių šermenų metu. Ne visi būna iš to pačio miesto, kur pašarvotas velionis. Mano vyro giminė išsibarščius po atokiausius Lietuvos kampelius ir žmonėms, praleidusiums kelyje 2-3-4val. ir dar pabuvus šermenyse, tikrai norisi užkąsti.
kiekvieno asmeninis reikalas,kazkoks daunas aiskins ka daryti,straipsnio autoriau,issitrynk galva ir aik n____
Tai gal jau įstatymas, kuris neatleis dėl nežinojimo, šiuo klausimu išleistas?
Aš tai nešuos čemodaniuką,po baliaus ką nesuvalgo,neišgeria susidedu,visi žino,įspėti,gėdos nepasidaro.
@Atsimena visam laikui Komentaras.
@Dzibilo Koks tekstas toks ir atsakymas,kodėl tik viena tiesa,pagrabų įvairių būna.
@Kiti mano neteisingai Irgi visokių būna, pvz vieni parašo tipo labai "protingą" mintį, gale padeda tašką, o po to sau apačioj paspaudžia "žvengą". Tipo taip juokingai parašiau, kad pats paskaitęs apsimyžau iš juoko :)
@Dzibilų Tu čia apie save,bet tu dažniausiai nykštį viršun spaudi.
be vokelių niekaip neišsiversime, NIEKADA!
@MES Čia jau juokinga darosi, visur vokeliai ir vikeliai, kur eini ten susimokėk. Mano sūnus jaunas bachūras, bet mokykloj su draugais buvo taip: jeigu gimtadienis tai tu man ne dovaną o vokelį su 20 eur, kito gimtadienis vėl tie patys 20, eilė apsisuko ratas tuos pačius 20 iš draugo gavo:D sūnui tada 15 m buvo ir sisimąstė, tai kas čia per dovana? 20 daviau ir tiek pat atgal gavau?:D
@Jo Ruletė,o gal kas neduos...
@Jo ka dovanot ...knyga ,masinele ,nusipirks ka nores pagal savo skoni..kita syk dek 50..:D
@Jo o kas negerai? Ką šiais laikais galima padovanot jaunam žmogui? Knygą, dušo žele, kojines, bilietą į kiną, saldumynų maišelį, žaislą? Žmonės paprasčiausiai negali skirti tiek pinigų, kad visus vaiko draugus ar pažįstamus apdovanotų vertingesnėm dovanom, o niekniekių pirkti nenori, todėl duoda pingius. Brangias, vertingas dovanas tegu nuperka tėvai ir artimieji arba perkasi pats vaikas iš sutaupytų pinigų.
Buvo ar ne tos pačios autorės straipsnis kiek kainuoja laidotuvės. Man užkliuvo tie maisto stalai per šermenis, kur dabar pasirodo samdomos net firmos susirinkusius aptarnaut. Tai turiu pasakyti, kad dabar apskritai neturėtų būti ten visų į šermenis atėjusių vaišinimo ir to čierkų kilnojimo už velionį. Seniau žmonės buvo sėslūs, mažai mobilūs, kol gaudavo tą žinią apie mirusį o kol nusidaigosi autobusu į kitą galą Lietuvos, tam būdavo ruošiamas stalas po kelionės užkąsti. Tik tarybiniais laikais atėjo ruskinė mada dar ir čierką už velionį pakelt. Lietuviai mirties niekada alkoholiu neužgerdavo. Dabar gi viskas staigiai vyksta, telefonai, soc tinklai, dar pašarvot nespėjo o jau visi žino ir sulekia kam minučių o kam tik valandų klausimas net iš užsienių atskrist. Pabuvo, užuojautą pareiškė, porą val salėj pasėdėjo ir ate, tai kam tos brangios vaišės "užkulisuose"? Pinigai dideli o prasmės jokios. Dar seniau iš viso giminės arkliais vežimais kol suvažiuodavo, kaimynai ir visas kaimas suneštinį padarydavo, net kiaulę šermenims skersdavo, o dabar koks tikslas tokio išlaidavimo? O tada visi šaukia kokios brangios laidotuvės, reik vokus nešt!
@Prieš kelias dienas tarpukaryja ir gerdavo ir net narkotikus naudojo.spirita is vokietijos tiesiog nerealiais kiekiais gabeno..
@gedas Tavo protėviai gal ir gėrė ir narkotikus vartojo, bet mūsų giminėj to nebuvo net minčių. Senelis mano tarpukario žmogus buvo, tai nekentė pijokų ir pats niekada negėrė net per šermenis.
Teksto supratimas ir logika neįkandami
Teksto supratimas ir logika neįkandami
@Nu nežinau Negėrė NET per šermenis,ar supranti ką parašei?Reškia,kad per šermenis ir TADA gerdavo.
@gedas tai va del ko ruskiai nusigere.........
@ai Ten kalba apie "tada "dar iki ruskių,bet tau tai matyt viuuramžiai
@Prieš kelias dienas Suprantu tamstą ,prie Smetonos gyvenai,tai tikrai piktina tie rusiški išmanai.
@Prieš kelias dienas Kokių dar čierkų kilnojimo? Pvz. atvažiuoja į laidotuves, į Vilnių žmonės iš Šiaulių, Gargždų, žmonės ne pasiturintys, atvažiuoja ne su prabangiom mašinom, o su tarpmiestiniu autobusu, ir ką? Neduot užkąst visą dieną, tegu sėdi alkani prie karsto iki vakaro? Prieš 10 metų mirė artimas žmogus, atvyko atsisveikinti žmonės iš kitų miestų, laidotuvės buvo numatytos 15 val. (laidojimo namai kitu metu neturėjo laisvo katafalko), buvom nupirkę kavos, arbatos, užkandžių, kurių susirinkę giminės galėjo pavalgyt atskiram kambariuke laidojimo namuose. Po laidotuvių visus pakvietėm vėlyvų pietų (be jokių prabangių valgių, be alkoholio, trumpai, tiesiog pavalgyt), po to visi išsiskirstė. Vokų niekas neprašė, keli giminaičiai atnešė su simboline suma, dauguma nieko nenešė ir niekam neužkliuvo.


Susijusios diskusijos Banga forume




Skaitomiausios naujienos




Į viršų