Nesvarbu, ar tai nuolatiniai nesutarimai, emocinis atotrūkis, ar prarasta intymumo kibirkštis, svarbu atpažinti šiuos ženklus anksti ir imtis veiksmų, siekiant išsaugoti santykius arba pasiruošti neišvengiamam, štai trys ženklai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.
Santykiai geriausiais laikais gali būti sunkūs, o 30-50 % visų santuokų baigiasi skyrybomis. Bendravimas atlieka labai svarbų vaidmenį išlaikant sveiką santuoką, o tai, kaip mes išreiškiame save partneriui, gali padidinti mūsų santykių ilgaamžiškumą.
Nors yra daugybė priežasčių, dėl kurių pora išsiskiria, pasak privačių tyrimų bendrovės „Bond Rees Private Investigations“ privataus detektyvo Aarono Bondo, yra aiškių ženklų, rodančių santykių pabaigą rašo thesun.co.uk.
Aaronas sako: „Mūsų komanda yra dirbusi su daugiau kaip 15 000 santykių bylų ir per kelias minutes aiškiai matyti, ar pora išliks kartu, ar ne.“
Pasisveikinimas
Viskas prasideda nuo to, kaip jie pasisveikina vienas su kitu:
„Tai, kaip pora pasisveikina vienas su kitu, yra vienas iš svarbiausių rodiklių, rodančių, ar jie liks kartu. Tai galima pastebėti per 30 sekundžių stebint poros bendravimą. Jei užuot šiltai ir maloniai pasisveikinę vienas kitą, bendravimą pradedate skųsdamiesi ar kritikuodami vienas kitą, tai rodo, kad santykiuose yra problemų.“
Santykiams pavojingi gali būti ir maži veiksmai, kai antroji pusė nežiūri. „Pastebėjome, kad pagarbos stoka, pasireiškianti akių vartymu, taip pat reiškia santykių katastrofą. Tai rodo ne meilę, o panieką žmogui, ir tik laiko klausimas, kada santykiai atsidurs raudonojoje zonoje.
Kai vienas iš partnerių nusuka akis į kitą, tai reiškia atmetimą arba pranašumą ir yra aiškus ženklas, kad į partnerio jausmus ar nuomonę jis nežiūri rimtai“, – įspėja Aaronas.
Žodinės užuominos
Tai, kaip kalbame su savo partneriais, gali turėti įtakos mūsų santykiams. Vartojant absoliutus neigiamus žodžius, apibūdinančius jų veiksmus, jie gali pasijusti baisūs ir pasipiktinę.
Aaronas sako: „Jei jūs arba jūsų partneris vartoja tokius terminus kaip visą laiką, visada, niekada, niekas, niekam ir niekada, pavyzdžiui, „kodėl tu visada sudegini mūsų maistą, nieko negali padaryti tinkamai“, jūsų santykiai gali turėti didelių problemų“.
Uždarumas
Nuo kai kurių ginčų reikia pasitraukti, kad abu partneriai turėtų laiko nusiraminti. Tai normalu, tačiau jei pastebite, kad jūs arba jūsų partneris nuolat pasitraukia iš bendravimo, tuomet yra didelė tikimybė, kad jūsų santykiai netrukus baigsis.
Aaronas sako: „Uždarumas – tai kai vienas iš partnerių pasitraukia iš bendravimo ir užsidaro savyje. Tai gali būti bet kas, pradedant akių kontakto vengimu, trumpais ir greitais atsakymais, baigiant visišku kito asmens ignoravimu kartais net kelias dienas.
Kartais tai gali būti normalu, kai žmogus jaučiasi prislėgtas, tačiau nuolatinis užsisklendimas kenkia santykiams, nes trukdo spręsti problemas. „Tai sukuria emocinį atstumą tarp partnerių ir dėl to abi šalys gali jaustis vienišos ir izoliuotos.“
Nors galite manyti, kad bendravimo nutraukimas gali sumažinti situaciją, dažnai nutinka priešingai. Kai vienas partneris nustoja bendrauti, kitas gali pajusti poreikį įsitraukti, o tai gali sukelti karštus ginčus ir smurtą“ , – sakė jis.