Nors tokius greituosius testus pasidaryti labai lengva, skirtingi testai gali duoti skirtingus rezultatus, kurie gali parodyti įvairiausių rezultatų – nuo neigiamo iki teigiamo, rašoma express.co.uk.
Viską atlikus pagal instrukcijas, teste šalia „C“ raidės turėtų atsirasti kontrolinė linija, kuri reiškia, kad testas pavyko. Jei šalia „T“ raidės atsiranda dar viena linija, tai reiškia, kad testas teigiamas.
„Public Health England“ atstovai neaiškius rezultatus siūlo interpretuoti taip: jei prie „C“ ir „T“ yra net ir labai neryškios linijos, tai reiškia, kad testas teigiamas. Tačiau jei linija atsiranda tik prie „T“, tai reiškia, kad testas nepavyko ir jį reikės pakartoti.
Ką daryti gavus neryškiai teigiamą greitojo testo rezultatą?
Vienas skubiosios pagalbos skyriaus gydytojas savo Instagrame pateikė rekomendacijas, kiek pasitikėti greitaisiais antigenų testais. Dr. Nathanas Hudsonas–Peacockas savo sekėjams paaiškino:
„Pasidarėte greitąjį antigenų testą namuose ir prie „T“ yra labai neryški linijas. Ką tai reiškia? Dėmesio – nepaisant testo rezultato, jei jaučiate simptomus, turėtume izoliuotis ir užsiregistruoti PGR testui.“
Jei antroji linija teste atsiranda praėjus 30 minučių interpretaciniam laikotarpiui (po testo pasidarymo), to nereikėtų laikyti teigiamu rezultatu. Anot naujausių gairių, PGR testui nereikėtų rezervuotis visiems tiems, kurie gauna teigiamus greitojo testo rezultatus. Vietoj to, rekomenduojama pasidaryti dar vieną greitąjį testą ir izoliuotis, jei ir antrasis testas yra teigiamas.
Greitieji testai yra naudingiausi besimptomių atvejų tyrimams ir dažniausiai besimptomiais atvejais virusą aptinka.
Dar vienas gydytojas, dr. Gary Barlettas „The Independent“ sakė: „Neteisingi teigiami rezultatai pasitaiko labai retai, tačiau neteisingi neigiami (kai net ir sirgdami koronavirusu gaunate neigiamą testo rezultatą) yra daug dažnesni. Taigi, jei jaučiate COVID–19 simptomus, bet pasidarę testą gavote neigiamą rezultatą, gera mintis būtų užsirašyti PGR tyrimui“.
Ar greitieji antigeno testai yra tikslūs?
Neseniai atlikta 64 tyrimų apžvalga parodė, kad greitieji antigeno testai tiksliai nustato 73 procentus užsikrėtusių žmonių, jaučiančių simptomus, nors pagal dabartines rekomendacijas jais tikrintis reikėtų tik tiems, kurie simptomų nejaučia.
Ta pati apžvalga parodė, kad greitieji antigeno testai tiksliai nustato 58 procentus besimptomių atvejų. Kai kuriais duomenimis, „Innova“ greitasis antigeno testas tiksliai nustato 95 procentus atvejų, jei virusinis krūvis yra aukštas.