Naujienų portalo tv3.lt duomenimis, vietos gyventojai kalba, kad vaikui skaudėjo pilvą, jis buvo išsipūtęs. To priežastys gali būti įvairios: apendicitas, uždegiminiai procesai, įvairios ligos.
Anksčiau naujienų portalui tv3.lt Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vyriausioji specialistė Gailutė Smagriūnienė pranešė, kad 7-erių berniukas skundėsi žarnyno problemomis ir todėl atsidūrė ligoninėje.
„Spalio 2 d. berniukas atvežtas į Raseinių ligoninę dėl sveikatos problemų. Kadangi buvo prasta situacija, jį išvežė į Kauno klinikas ir ten operavo dėl žarnyno problemų. Spalio 3 d. naktį, apie 03:00 val., berniukas mirė“, – komentavo G. Smagriūnienė.
Medikai vyko į namus, vaikas išgabentas tiesiai į klinikas
Naujienų portalą tv3.lt pasiekė informacija, kad miestelyje sklinda įvairūs gandai apie šį atvejį, tačiau susisiekus su Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Raseinių teritorinio skyriaus vadove Rimanta Baubliene, ji sklandančias kalbas paneigė.
Vadovė teigė, kad šeimos namuose greitosios medicinos pagalbos medikams netekdavo lankytis dažnai, tai buvo pirmasis toks atvejis.
„Jeigu tai būtų dažnas atvejis, mes visą laiką bet kokiu atveju pranešame Vaiko teisėms, yra pildomos specialios formos. Bet tokio atvejo, kad dažnai sulauktume pranešimų apie šį vaiką, tikrai nėra informacijos tokios“, – sakė pašnekovė.
Kalbėdama apie šį atvejį R. Baublienė pasakojo, kad du medikai suteikti pagalbą vyko į namus, nors anksčiau buvo pasirodę pranešimai, kad vaikas prastai pasijuto mokykloje.
Be to, jos teigimu, vaikas nebuvo transportuojamas į Raseinių ligoninę: „Buvo įvykęs širdies sustojimas, jis buvo sėkmingai gaivinamas ir vežtas tiesiai į Kauno klinikas. Jis nebuvo pervežamas į ligoninę, o vežtas tiesiai į klinikas.“
Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Raseinių teritorinio skyriaus vadovė teigė, kad pavyko atstatyti kraujotaką, atsirado širdies ritmas, vėliau jis perduotas Kauno reanimacinei brigadai. Kauno klinikose berniukas buvo operuotas, tačiau jo gyvybės išgelbėti nepavyko.
Paklausta, galbūt žinoma, kokios buvo prastos vaiko savijautos priežastys, vadovė pasakojo, kad tokiais atvejais, kai gaivinamas mirštantis pacientas, užduoti daug klausimų nėra laiko, nes būtina skubiai teikti pagalbą, dažniausiai išsiklausinėjama, kiek laiko pacientas jautėsi prastai.
Šeima vaiko teisių gynėjams nebuvo žinoma
Susisiekus su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba, jos direktorė Ilma Skuodienė teigė, kad kiekvieno vaiko mirtis – didžiulė netektis ir pareiškė užuojautą artimiesiems.
Vos sulaukus informacijos apie šį atvejį vaiko teisių gynėjai aiškinosi situaciją, bendravo su šeima. Kaip teigiama, anksčiau informacijos, kad šeimai gali būti reikalinga pagalba, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba nebuvo sulaukusi.
„Vaiko teisių gynėjai reaguoja visais atvejais, kai gauna pranešimą apie galimą vaiko teisių pažeidimą. Sužinoję apie galimą vaiko teisių pažeidimą, vertiname kiekvieną individualią situaciją, inicijuojame būtiną pagalbą, esant poreikiui, užtikriname vaikams saugią aplinką.
Ne išimtis ir Jūsų minimas atvejis – vos tik gavę informaciją apie į ligoninę patekusį berniuką, skubėjome išsiaiškinti situaciją, pasikalbėti su šeimos nariais, įvertinti, kokia pagalba būtų reikalinga.
Kad šeimai galėtų būti reikalinga pagalba iki šiol nebuvome gavę informacijos“, – komentavo I. Skuodienė.
Šiuo metu teisėsaugos institucijos atlieka tyrimą dėl vaiko mirties. Vaiko teisių specialistai primena:
„Kilus klausimams kviečiame žmones pasikonsultuoti su vaiko teisių gynėjais skambinant nemokamu tel. 8 800 10 800, taip pat galima rašyti žinutę interneto svetainėje Vaikoteises.lrv.lt esančiame pokalbių laukelyje.
Pranešti apie vaiko teisių pažeidimą galima artimiausiame vaiko teisių apsaugos skyriuje, užpildant formą Tarnybos interneto svetainėje arba skambinant bendruoju pagalbos numeriu 112.“