Šįkart tinklalaidės vedėjas, trijų vaikų tėtis Simonas Urbonas bendrauja su vizažo meistre, influencere,atlikėja, mama Oksana Pikul ir socialinių mokslų daktare, psichologe psichoterapeute Agne Matulaite.
Tinklalaidėje moterys dalijasi savo patirtimi, mintimis, diskutuoja apie skyrybų patirtis, vaikus, sveikatą ir emocinę būseną.
Skyrybos, kai yra vaikų: kuo jos kitokios? Kaip pasiskirstyti laiką su vaikais po skyrybų? Skyrybos – trauma vaikams? Kuo skiriasi skyrybos, kai vaikai maži, ir kai paaugliai? Neignoruokime vaikų jausmų.
Kai yra vaikų, skyrybose nėra nieko paprasto
Psichologė psichoterapeutė Agnė Matulaitė sako negalinti toleruoti kolegų psichologų, ypač tų, kurie neturi vaikų, pasakymų, kad skyrybos, turint vaikų, yra paprasta: vaikams tėvelis neva išlieka, mamytė išlieka, niekas nesikeičia.
Tokiais atvejais norisi protestuoti, nes nieko paprasto čia nėra.
Vaiko dalybos po skyrybų: pusę laiko tėtis, pusę – mama
„Tėvai labai paprastai priima šeimą, vaikus tiesiog išsiskaičiuoja, ir, atrodo, sprendimas toks paprastas pasidaro“, – sako A. Matulaitė.
Tačiau tokiais atvejais verta pasižiūrėti į realybę. Vykstant skyryboms vaikai pereina per traumą. „Vaikams skyrybos – antras trauminis įvykis reikšmingumo prasme iš visų trauminių įvykių“, – akcentuoja psichologė.
„Tėvai paprastai“ – tai „Tėvų darželio“ ir tv3.lt rengiama tinklalaidė, kurioje Simonas Urbonas kartu su specialistais kalbina žinomus Lietuvos tėvus be ribų, be užuolankų, atvirai ir paprastai apie viską – vaikus, šeimos problemas, psichologiją, ligas, santykius ir tiesiog gyvenimą.
Tinklalaidę rasite vaizdo siužete, esančiame straipsnio pradžioje.
Tinklalaidę galite žiūrėti Tėvų darželio YouTube kanale:
Tinklalaidėje kalbėjome apie:
00:15 – pašnekovių ir temos pristatymas
01:04 – kaip viską suspėti?
02:27 – skyrybos šeimoje, kai joje yra vaikų
07:59 – skyrybos: pusę laiko pas tėtį, pusę – pas mamą
12:22 – Oksanos Pikul skyrybos
15:33 – ar verta gyventi šeimoje tik dėl vaiko gerovės
24:42 – vaikai jaučiasi kalti dėl skyrybų
27:37 – per skyrybas patartina nueiti porai pas specialistą
29:07 – ar įmanoma išsiskirti gražiai?
32:06 – kaip paaiškinti vaikui apie naują „tėtį“ šeimoje
37:07 – ar stabilumas padeda išsiskirti lengviau
40:25 – linkėjimai vienišiems tėveliams