Bet viena mama išsiaiškino, kad šešiametė į viską iš eilės trankosi dėl labai baisios priežasties, kurios ji nė nebūtų galėjusi įsivaizduoti, rašoma metro.co.uk.
Chloe Smith (31), dirbanti socialinės apsaugos srityje, vis turėdavo savo šešiametę dukrytę anksčiau pasiimti iš darželio, nes labai dažnai ji nukrisdavo ir ką nors susimušdavo ar nusibrozdindavo. Nors Evie Mai nuo mažumės buvo kiek nerangi, 2020 metų lapkritį Chloe pastebėjo, kad kažkas labai pablogėjo.
Smegenyse aptiko masę
Mama pasakojo: „Man iš jos darželio skambindavo vos ne kasdien ir prašydavo ją pasiimti, nes ji nukrito ir susižeidė. Ji nuolat į viską iš eilės trankydavosi, todėl nusprendžiau kreiptis į medikus“.
Tuo metu mama jau buvo įsitikinusi, kad jos dukra serga koordinacijos sutrikimu dispraksija, kuri paveikia vaiko fizinę koordinaciją, todėl atrodo, kad vaikas labai nerangus. Kai mergaitę mama parodė gydytojui, jos buvo tuoj pat išsiųstos rimtesniems tyrimams į ligoninę – tai jau buvo ženklas, kad kažkas ne taip.
Chloe sakė: „Ligoninėje bus apžiūrėjo konsultantė ir paskyrė magnetinio rezonanso tyrimą. Tyrimas turėjo būti atliktas 2021–ųjų kovą, ir jie kalbėjo, kad galbūt ji serga dispraksija, todėl aš pernelyg nesijaudinau. Kai po magnetinio rezonanso atėjo žinia, kad jos smegenyse aptikta masė, aš buvau pritrenkta“.
Chloe kartu su partneriu Gary Hale (27) pasakoja: „Tai kiekvienų tėvų didžiausias košmaras. Evie Mai visada buvo truputį nerangi, nuo pat kūdikystės, bet aš niekada neįtariau, kad tai – kažkas rimta.“
Diagnozavo liaukos naviką
Evie Mai buvo diagnozuotas žemo laipsnio cistinis kankorėžinės liaukos navikas, kuris, anot vėžio asociacijos „Macmillan“, yra gerybinis smegenų auglys. Šio tipo navikai išsivysto smegenų viduryje esančioje kankorėžinėje liaukoje arba prie jos. Diagnozė mergaitės šeimą apstulbino, nors jie ir džiaugėsi, kad auglys nėra piktybinis.
„Buvo labai sunku susitelkti į gerą žinią“, – sako Chloe. – „Vis tiek buvo labai daug galimybių, kad kažkas bus ne taip – daugiau nei mama ar tėtis pajėgūs suvokti. Mes kiek nurimome, kai sužinojome, kad auglys ne vėžinis, net žinojome, kad mūsų dar laukia ilgas kelias“.
Iš pradžių medikai auglį tiesiog stebėjo, o tada nusprendė jai daryti operaciją. Tuomet, 2021 metų rugsėjo 28 dieną, Evie Mai buvo atlikta 10 valandų trukusi operacija, kurios metu auglys iš jos smegenų buvo pašalintas.
Chloe sakė: „Tai buvo ilga ir nerimastinga diena – vaikščiojome pirmyn atgal laukiamajame, nekantraudami sužinoti, kaip ji jaučiasi. Kai mums pagaliau pasakė, kad operacija baigėsi, mes su Gariu lengviau atsikvėpėme – atrodė, kad pirmą kartą nuo pat ryto įkvėpiau oro“.
Chirurgai buvo sėkmingai pašalinę 95 procentus auglio, atlikdami įpjovimą Evie Mai kakle, o tai reiškia, kad jai net nereikėjo nuskusti didžiosios dalies plaukų.
„Kitų 5 procentų pašalinti jiems nepavyko“, – pasakojo Chloe. – „Todėl dabar konsultantai vertina, ar jai vėliau reikės dar vienos operacijos.“
Nuo smegenų auglių miršta daugiau vaikų ir suaugusiųjų iki 40 metų amžiaus
Tačiau Chloe sako, kad kol kas gydytojai yra patenkinti rezultatais. Mama pasakojo: „Matydama, kaip mano dukra pabunda ligoninėje, norėjau verkti. Ji tikra mažoji kovotoja. Nupirkome jai „Lego“, kad ligoninėje ji nenuobodžiautų, bet kai tik ji pamatė konstruktorių, nebegalėjome įkalbėti jos eiti pamiegoti. Ji norėjo tik konstruoti „Lego“. Aš įtikindavau ją bent kiek nusnūsti ir išeidavau iš palatos, o grįžusi ją jau rasdavau su dėliojančią „Lego“ su praktikante slaugytoja.“
Evie Mai buvo tokia stipri, kad iš ligoninės ji buvo išrašyta nuo operacijos praėjus vos keturioms dienoms. Chloe dėkoja savo „laimingoms žvaigždėms“, kad jos mergaitė jau sveiksta. Nuo to laiko šešiametė gydosi namuose ir kartu su mama dalyvavo akcijoje, kurioje žmonės visą lapkričio mėnesį kasdien darė žvaigždės formos šuoliukus ir taip rinka pinigus smegenų vėžio tyrimams.
Chloe sakė: „Buvo labai smagu daryti po 100 šuoliukų per dieną, nors dabar man dar ir sunku paeiti! Po visų sunkių išgyvenimų gera užsiimti kokia nors pozityvia veikla. Mes labai dėkingos „Brain Tumour Research“ centrui už paramą – mūsų šeimai tai labai daug reiškė“.
Nuo smegenų auglių miršta daugiau vaikų ir suaugusiųjų iki 40 metų amžiaus, nei nuo bet kurios kitos vėžio formos, tačiau tyrimams apie šias ligas skiriama labai nedaug lėšų. Dabar „Brain Tumour Research“ ragina Didžiojoje Britanijoje patvirtinti kasmetinį 35 milijonų svarų finansavimą, kad pacientų gydymas būtų sėkmingesnis ir kad jų išgyventų daugiau, mirtingumo rodiklius sumažinant iki krūties vėžio ar leukemijos rodiklių. Ši organizacija taip pat siekia daugiau vaistų pernaudojimo.