Šie pagrindiniai keli metodai yra vieni veiksmingiausių, siekiant išlaikyti gerą figūrą, tinkami vyresnio amžiaus prisižiūrintiems asmenims:
1. Sumažinkite angliavandenių turinčių produktų vartojimą, bet jų pilnai neatsisakykite. Angliavandeniai yra tarsi organizmo kuras, kuris suteikia energijos, o sveikas maistas, toks kaip: vaisiai, grūdai, bulvės – yra pilni vitaminų, mineralų, ląstelienos ir antioksidantų, kurie būtini organizmo funkcionavimui. Angliavandenių trūkumas gali sukelti vidurių užkietėjimą, nuovargį, dirglumą. Tačiau sulaukus 40 metų, kasdienis angliavandenių poreikis gali sumažėti. Geriausia išeitis tampa angliavandenių suvartojamo kiekio apribojimas, laikant juos kaip būtina papildoma, o jau nebe pagrindine maistine medžiaga.
2. Valgykite daugiau daržovių. Įtraukite į savo pusryčių patiekalą vieną saują daržovių ir bent po dvi saujas į pietų ir vakarienės maisto porcijas. Daržovės suteiks reikiamų maistinių medžiagų ir padės organizmui likti stipriam, apsisaugoti nuo ligų. Taip pat daržovės padidina sotumą jausmą, sureguliuoją cukraus ir insulino kiekį kraujyje, palaiko sveiką virškinimą, o visa tai – leidžia lengviau išsaugoti norimą svorį.
3. Saikingai vartokite alkoholį arba geriau jo atsisakykite. Žmonės, ypač vyresnio amžiaus, kurie vartoja daug alkoholio, turi didesnę nutukimo riziką nei tie, kurie nevartoja. Negana to, kad alkoholyje pilna cukraus, jis taip pat trukdo organizmui skaidyti maistą. Kuomet žmogus išgeria alkoholio, kūnas imasi kuo greičiau virškinti ir šalinti nuodingas medžiagas, todėl visas kitas suvalgytas maistas virškinamas lėčiau, dėl ko žmogus dar labiau nutunka. Galiausiai per didelis suvartotas alkoholio kiekis sutrikdo miego ciklą, o sveikas miego ciklas yra tiesiogiai susijęs su gera medžiagų apykaita, svorio valdymu ir pilvo riebalų kaupimu.
4. Nevalgykite vien dietinio maisto ir nebadaukite. Daugelis vyresnio, ir ne tik, amžiaus žmonių mano, kad jeigu visiškai badaus arba valgys tik dietinius produktus, tai greičiau pasieks norimas kūno formas. Visgi dietinis maistas dažniausiai būna pagamintas iš perdirbtų produktų, naudojant dirbtines chemines medžiagas, nors jame yra mažiau kalorijų. Tačiau mitybos specialistai nepataria valgyti per daug tokių produktų, nes jie ne tik nepatenkins ilgainiui sotumo jausmo ir skatins prisivalgyti dar daugiau, bet ir gali nuslopinti imuninę sistemą, sukelti uždegimus, pakeisti sveikas žarnyno bakterijas, susietas su svorio valdymu. Geriausias variantas būtų toks, kad valgote visko po truputį, nepersivalgant.
5. Pasilepinkite juodu šokoladu. Buvo atlikti tyrimai, kurių metu nustatyta, kad saikingas kasdieninis juodo šokolado vartojimas padeda atsispirti tiek saldžiam, riek sūriam nesveikam maistui. Taip pat juodas šokoladas padeda mažinti patiriamą stresą, kuris neretai sukelia emocinį valgymą – kuomet tarsi siekiama su dideliais suvartojamais maisto kiekiais suvalgyti patiriamas neigiamas emocijas. Negana to, tamsiame šokolade pilna antioksidantų, magnio, ląstelienos, ir mineralų, susijusių su atsipalaidavimu, dėl kurių pagerėja nuotaika ir miego kokybė.