Vyras įkalintas už bandymą poros prabangiuose namuose nužudyti 5,5 milijono svarų loterijoje laimėjusią savo partnerę, kuriai jis peiliu dūrė į veidą. Stephenas Gibbsas iš pradžių savo kaltę dėl pasikėsinimo nužudyti partnerę judviejų 700 000 svarų sterlingų vertės namuose karantino metu iš pradžių neigė, bet dabar prisipažino savo esąs kaltas, rašo mirror.co.uk
Laimėjusi loterijoje išėjo iš darbo
Emma įspūdingą sumą laimėjo prieš trejus metus – tada ji išėjo iš darbo ir išsikėlė gyventi į nuosavą namą. Po užpuolimo peiliu Pietų Velse, Australijoje esančiuose namuose, jai prireikė operacijos. Policija į namus buvo iškviesta apie 22 valandą, sausio 30 dieną, šeštadienį.
Kaltinamasis iš pradžių neigė savo kaltę dėl pasikėsinimo nužudyti, bet jau pirmojo teismo posėdžio metu, rugsėjo mėnesį, savo kaltę pripažino. S. Gibbsas anksčiau jau yra kalėjęs šešerius metus už tai, kad šešis kartus dūrė peiliu buvusios partnerės 11 metų amžiaus sūnui.
Pirmadienį vykusiame jo teismo posėdyje prokuroras Ieuanas Bennettas sakė: „Auka su kaltinamuoju pradėjo susitikinėti 2010 metais. Santykių dinamika iš esmės pakito 2017 metais, kai moteris loterijoje laimėjo didelę pinigų sumą. Panašu, kad kaltinamasis negalėjo susitaikyti su tuo, kad ji buvo nepriklausoma. Ji svajojo keliauti aplink pasaulį, bet kaltinamasis nemėgo kelionių į užsienį, todėl jos svajonės taip ir neišsipildė, o tai judviejų santykiuose kėlė nemažai problemų“.
Patyrė daugybinius veido sužalojimus
Teismo posėdžio metu buvo teigiama, kad E. Brown, kuriai tuo metu buvo 49–eri metai, nuosavybės teise valdė poros namus bei keletą kitų nekilnojamojo turto vienetų netoliese. Prokuroro teigimu S. Gibbsas paranojiškai reagavo į E. Brown santykius su senu draugu iš mokyklos laikų, kuris gyveno viename iš jai priklausančių nekilnojamojo turto vienetų – kartą jis grasino šiam draugui „perpjauti gerklę“.
Užpuolimo vakarą E. Brown buvo nuvažiavusi į savo namų tvarkytojo gyvenamąją vietą, kad nuvežtų jam sveikinimo su gimtadieniu atvirutę, ir grįžo apie 20 valandą, tačiau kaltinamasis ją apkaltino apsilankymu pas kitoje jos nuosavybėje gyvenantį vyrą. Tuomet ji S. Gibbsui pasakė, kad santykius nutrauks – jis prarado savitvardą ir stūmė ją į sieną. E. Brown prisimena, kad S. Gibbsas ją smaugė, ištempė į lauką, o tada grįžo pas ją su iš virtuvės pasiimtu peiliu. Iš pradžių jis grasino persipjauti sau gerklę, o tada apsižergė ją kojomis ir septynis kartus peiliu smogė jai į veidą.
E. Brown patyrė daugybinius veido sužalojimus, jai skilo rankos kaulas, buvo kitų sužeidimų ant kūno, ji iš dalies neteko regėjimo dešine akimi ir beveik nebejautė veido. S. Gibbsas iš įvykio vietos paspruko savo automobiliu, o vėliau paskambino savo draugei ir jai pasakė:
„Padariau nesąmonę – peiliu nudūriau Emmą, sužinojau, kad ji manę išduoda, kad yra man neištikima – aš praradau savitvardą ir dūriau jai į veidą“. Jis draugei taip pat prisipažino išgėręs nemažai tablečių ir besijaučiantis apsnūdęs. Jis pridūrė: „Man atrodo, kad aš ją nužudžiau“.
Savo pareiškime E. Brown teigė, kad S. Gibbsas ir anksčiau prieš ją smurtavo, o po šio užpuolimo buvo labai sumenkintas jos pasitikėjimas savimi. Ji prisipažino, kad dabar jai sunku bendrauti su žmonėmis: „Tai visiškai sugriovė mano pasitikėjimą savimi, aš taip pat savimi abejoju dėl to, kad juo pasitikėjau. Mes kartu praleidome daug metų ir aš negaliu patikėti, kad jis sugebėjo mane apgauti – niekada nemaniau, kad jis galėtų taip pasielgti, bet jis taip pasielgė, todėl dabar net neįsivaizduoju, kaip galėsiu vėl atsiverti ir pasitikėti kitais žmonėmis“.
Policija vėliau rado aukos automobilyje įrengtą sekimo priemonę. Šį kartą vyras nuteistas kalėti 18 metų. Teisėjas Richardas Twomlow kalbėjo: „Nusikaltimas padarytas sunkinančiomis aplinkybėmis – viskas vyko aukos namuose, kaltinamasis tiesiog ją ten paliko ir išvažiavo, o pats jau yra teistas už panašų nusikaltimą. Taip pat dėl ankstesnių nusikaltimų yra didelė tikimybė, kad kaltinamasis ir ateityje gali kelti pavojų“.
S. Gibbsas du trečdalius jam kalėti priteisto laiko turės praleisti kalėjime, nors paprastai Australijoje privalomas laikas kalėjime būna pusė nuosprendžio trukmės, o taip pat dar penkeriems metams jis nuteistas lygtinai.